Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náchodská je letošní prim města

Nové Město nad Metují - Jednou z největších investičních akcí ve městě je letos kompletní rekonstrukce Náchodské ulice. Místní po ni volali už dlouho a kraj k ní konečně přistoupil. Zatímco kraj tedy opravuje povrch cesty, neboť je jejím majitelem, město má na starosti vše další. Investuje zde téměř 13 milionů korun.

16.4.2015
SDÍLEJ:

Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují.Foto: Eva Kupková

Obnova samotné cesty zatím podle novoměstské radnice probíhá podle plánu.

„Souběžně s opravou krajské silnice město zrekonstruuje přilehlé chodníky,veřejné osvětlení, parkovacích stání a vybuduje také část cyklostezky," uvedl novoměstský starosta Petr Hable.

A dodal: . „Máme pozitivní zprávy, že by oprava současného průtahu městem neměla skončit rekonstrukcí Náchodské ulice, ale měla by pokračovat v brzké době až do Spů."

Náchodská ulice je letošní největší investicí města. A jaké jsou další? „Významné akce, do kterých město bude investovat finanční prostředky v roce 2015, jsou kromě jiného rozšíření městského kamerového systému, šest milionů korun je vyčleněno na nákup nového hasičského vozu, dojde rovněž k navýšení rozpočtu technických služeb v souvislosti s plánovanými opravami chodníků ve městě, a také byly navýšeny příspěvky sportovním oddílům," sdělil místostarosta města Michal Beseda.

Dále se bude pokračovat ve zpevňování skalního masivu v lokalitě u Husova náměstí, bude vybudována kanalizace v ulici Nábřežní v Krčíně, nového asfaltového koberce se dočká ulice Pod Lipami a do obnovy dětských hřišť město hodlá investovat 400 tisíc korun.

Příjmy předpokládá Nové Město nad Metují v letošním roce ve výši 147,7 milionu korun, výdaje pak ve výši 171,4 milionu.

A kde vezme peníze na předpokládaný schodek ve výši 23,7 milionu? Pokryje jej přebytkem hospodaření z minulých let.

Město má také pokračovat v úsporných opatřeních, jejichž hlavním účelem je zastavení nepříznivého trendu zvyšování provozních výdajů v některých oblastech rozpočtu.

„Snížení rozpočtu příspěvkovým organizacím a dalším subjektům navázaným na městské finance, mělo v loňském roce vést k zamyšlení, které výdajové položky je možné snížit, a kde jsou rezervy dílčích rozpočtů. Město tím zároveň získalo poměrně významný zdroj finančních prostředků, které může směřovat do oblasti investic nebo dalšího rozvoje. Trend úspor určitě nechceme v letošním roce úplně opustit, ale výsledky hospodaření minulého roku nám umožňují v některých potřebnějších oblastech, rozpočet mírně posílit.", řekl starosta města Petr Hable.(bed, ek)

Autor: Pavel Bednář

16.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení