Příjmy a výdaje Náchoda by podle schváleného rozpočtu měly být 342 milionů korun, což je o 54 milionů korun méně než město plánovalo na rok 2011. Stejně jako vloni chce do svých příjmů zapojit peníze z revolvingového úvěru.

„Na opravy autobusového nádraží, kde vzniknou nová krytá nástupiště, bude potřeba zhruba třicet milionů korun,“ uvedl během jednání zastupitelů místostarosta Tomáš Šubert.

Z Tepny vznikne nákupní zóna

Město bude také pokračovat v investicích v bývalém areálu Tepny, kde soukromý investor plánuje vybudování nákupní zóny. „Město bude rekonstruovat přilehlou komunikaci a v rámci této akce bude také opravená část Karlova náměstí,“ vysvětlil Šubert.

Střed náměstí má sloužit pěším

Opravy čekají i Masarykovo náměstí v centru Náchoda. „Předláždíme některé části, doprava se upraví tak, aby střední část náměstí zůstala klidovou zónou pro pěší. Opraví se také kašna,“ řekl Tomáš Šubert.

Podle záměru se na náměstí sníží počet parkovacích míst z 230 na 180, celkové náklady na opravu náměstí dosud radnice nevyčíslila.

Město také plánuje revitalizovat břehové porosty řeky Metuje či zateplit budovy mateřských a základních škol.

Rozpočet prozatím nepočítá s koupí nemovitostí bývalých lázní, o které radnice usiluje. Město se s majitelem dohodlo, že znalci vypracují znalecký posudek, který stanoví cenu areálu. (čtk)