Farma Wenet láká na oddech a relax ve společnosti zvířátek

Denně od 10 do 17 hodin, Broumov: Farma Wenet nabízí setkání s různými druhy zvířátek, některá z nich máte možnost si i osobně pohladit. Na farmě potkáte různá hospodářská i exotická zvířata, jako jsou papoušci, lemuři či velbloudi.

Přijďte si prohlédnout Wenkeův dům ještě před rekonstrukcí

Úterý 9. června, 16 - 18.30 hodin, Jaroměř: Městské muzeum v Jaroměři zve na volnou prohlídku celého Wenkeova domu včetně jinak nepřístupných prostor (i venkovních). Informace o celkové rekonstrukci a budoucím využití konkrétních prostor bude podána formou informačních panelů v budovách. Volná prohlídka se uskuteční v kteroukoliv dobu od 16:00 do 18:30 hodin. Vzhledem k hygienickým opatřením vedení muzea prosí návštěvníky, aby plynule procházeli domem bez shlukování se v uzavřených prostorách. Vstupné se neplatí.

V Zeleném domečku vystavuje známý český typograf

Do 28. června, Police nad Metují: Rostislav Vaněk: Extypo. Tak zní název výstavy, kterou si můžete nově prohlédnout v Zeleném domečku v Polici nad Metují. Rostislav Vaněk se do povědomí veřejnosti dostal především jako autor informačního systému pražského metra, tvůrce prvních manuálů korporátní identity českých aerolinek, Obchodní banky nebo Mezinárodního měnového fondu. Je autorem písem Clara Sans, Meridianus či Haven. Výstava představí jeho volnou grafickou tvorbu, ke které se po letech opět vrátil. Ani grafické práce nezapřou typografa – v mnoha dílech je jasně čitelná inspirace tvary písmen a číslic. V posledních letech se začal věnovat také olejomalbě. Jeho díla jsou zastoupena i v zahraničních sbírkách.