Silničáři vyjeli do ulic krajské metropole již o půl čtvrté ráno. „Silnice v Hradci upravovaly vozy až do páté hodiny odpoledne. Vše bylo vyčištěno a zprůjezdněno bez problémů,“ uvedl Tomáš Pospíšil z technických služeb. Doplnil, že uklízeny byly i chodníky.
„Od půl páté ráno byly v ulicích čistící vozy. Chodníky pročišťovaly až do pozdních odpoledních hodin,“ dodal. Navíc se v ulicích pohybovaly několika členné týmy metařů, kteří odklízeli sníh ze schodů a nedostupných prostor.

Namrzlé silnice vytrestaly i řidiče na Pardubicku

Pardubicko – Přes dvacet dopravních nehod. To je do zatím účet prvního letošního sněhu, který napadl na Pardubicku. „Do zhruba půl třetí jsme přijali oznámení o asi dvaceti dopravních nehodách v pardubickém okrese,“ potvrdil operační důstojník pardubické policie.

Vysoký počet bouraček jde především na účet zmrzlých vozovek. Škody ale přesto nejsou závažné. „Sníh totiž mnohé z řidičů dostatečně varoval. Na prvním sněhu totiž lidé většinou zpozorní a jezdí velmi opatrně. K nehodám tak dochází v nižších nebo přímo v minimálních rychlostech například při dobržďování a tím pádem nevznikají ani příliš vysoké škody,“ uvedl jeden z dopravních policistů.

K výraznější nehodě došlo pouze v Holicích, kde došlo ke střetu vozidla s chodcem.
„Starší muž skončil na kapotě vozidla a byl převezen do nemocnice spíše z preventivních důvodů. Ke zranění ani hmotným škodám prakticky nedošlo,“ upřesnil operační důstojník s tím, že počet hlášených nehod v odpoledních hodinách podstatně ubyl. (sejk)