Pondělí 28. března
Byly uzavřeny nominace na ocenění Dobrovolník roku 2010, vyhodnocení bude ve čtvrtek 7. dubna v Pardubicích. Mezi nominovanými kandidáty na toto prestižní ocenění jsou i Otakar Regner z Červeného Kostelce a manželé Renata a Roman Steinerovi z Police nad Metují. Internetové hlasování končí ve středu 6. dubna minutu před půlnocí.

Úterý 29. března
Se čtenáři Náchodského deníku se prostřednictvím on-line rozhovoru podělili se zážitky z cesty do Tanzanie Jiří „George“ Rosa a Václav „Vincenzo“ Dušek. Věcnými dary a financemi podpořili v Komáří vesnici (Mto wa Mbu) nově vznikající internátní školu.

Středa 30. března
Do Piccolominské expozice na zámku Náchod se po více než tříleté pauze vrátila tapiserie „Lovec se psy“ za souboru nazvaného „Život na venkovském sídle. Je bruselské provenience a autorem předloh byl významný vlámský malíř Jacob Jordaens. Kompletní soubor původně sestával z devíti koberců, ale do současnosti se jich na zámku dochovalo pouze pět.

Čtvrtek 31. března
Po intenzivním vyjednávání s vedením společnosti Rubena se náchodské radnici podařilo domluvit možné jednosměrné zprůjezdnění ulice Českých Bratří v areálu závodu. Zprůjezdnění této komunikace, která byla dlouhodobě uzavřená pro interní potřeby a využití Rubeny, je součástí plánovaných změn v dopravě ve městě.

Pátek 1. dubna
Večer pro dobrou věc v Městském divadle v Jaroměři, který už pojedenácté pořádal David Novotný, přinesl 86 379 korun. V doprovodném programu vystoupila řada známých osobností.

Sobota 2. dubna
V památkových objektech náchodského regionu byla zahájena nová turistická sezona. Zájem byl o zámky Náchod, Nové Město nad Metují a Ratibořice, divácky atraktivní bylo zahájení sezóny v pevnosti Josefov.

Neděle 3. dubna
Po domácí porážce s Pěnčínem/Turnovem si divizní fotbalisté Náchoda reputaci nenapravili a v krajském derby prohráli s béčkem FC Hradec Králové na jeho hřišti vysoko 0:4. V tabulce je jejich soupeř přeskočil. ⋌(red)