Hronov – Kromě povinného uzavření základních a středních škol šli v Hronově ještě dále. Vedení města dnes rozhodlo o okamžitém uzavření tělocvičen při ZŠ Hronov a ZŠ Velký Dřevíč a uzavření všech mateřských škol zřizovaných Městem Hronov s platností od 12. března 2020.

Červený Kostelec – Od Masajů k Tinga Tinga, to je název přednášky, která se koná dnes v 18:30 v červenokosteleckém kině Luník. Navzdory vyhlášeným omezením se přednáška koná. “Drazí přátelé - nepodceňuji závažnost epidemie koronaviru, ale byl jsem na svých cestách v mnohem nebezpečnějších situacích. Slona za zády a argentinskou fotografku Floru po boku považuji za větší hrozbu. Dnešní beseda v kině LUNÍK v Červeném Kostelci od 18.30 bude pro omezený počet - 80 osob,” neruší svoji dnešní přednášku cestovatel Jiří Rosa, který je autorem česko – swahilsko – masajského slovníku.

Hronov – Ve středu uplyne 90 let od úmrtí spisovatele Aloise Jiráska. Autora mnoha historických románů chtěli uctít 11. března v 18 hodin v jeho rodném městě akci nazvanou “Lucerničky”. Od divadla měl vyrazit průvod lucerniček na místní hřbitov, kde je spisovatel pohřben. Dnes Kulturní a informační středisko Hronov oznámilo, že akce byla zrušena. a to se týká i dalších nejbližších akcí. “Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu rušíme nejbližší akce Lucerničky, GR20 mýma očima a Žákovské koncerty ZUŠ. Po dohodě s produkcí vystoupení Zdeňka Izera "Na plné coole" zatím vyčkáváme a o případném přeložení termínu budeme informovat.”

Náchod – Kino Vesmír kvůli opatření vlády na ochranu před koronavirem projekce neruší. “V reakci na rozhodnutí vlády přistupujeme k omezení kapacity kinosálu na 99 osob. Dále rušíme všechna nasazení filmu 3Bobule, neboť distribuční společnost Bioscop zrušila českou premiéru filmu 12. března 2020. Film bude uveden v pozdějším termínu,” informují diváky webové stránky Kina Vesmír.

Police nad Metují - Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ruší Pellyho domy v Polici nad Metují plánované akce, a to besedu s desetinásobným účastníkem Dakaru Honzou Veselým, která se měla konat 18. března v Pellyho domech.  Dále se o den později ruší promítání filmu Poslední aristokratka v Kolárově divadle. Vstupenky je možné vrátit v informačním centru. Slzu zamáčknou i gurmáni, jelikož se nebude konat ani ochutnávka zabíjačkových výrobků, která byla na programu 21. března. 

Jaroměř - Městské muzeum v Jaroměři, ve spolupráci se spolupořádajícími organizacemi (Národní památkový ústav v Josefově, resp. Římskokatolická farnost v Josefově a Farnost České církve evangelické v Semonicích), připravovalo na měsíc duben přednášku pana magistra Ivo Chocholáče na téma podkrkonošského spiritismu a přednášku pana magistra Jakuba Kašpara (náměstka ředitele KRNAP) na téma křesťanského rozměru ochrany životního prostředí.  Obě přednášky jsou zrušeny z důvodu prevence šíření onemocnění COVID-19 a uskuteční se v náhradních, dosud neznámých termínech. Pro aktuální informace viz web Městského muzea v Jaroměři: muzeumjaromer.cz.