„Náchodští dobrovolní hasiči se mohou pochlubit zbrusu novou moderní zbrojnicí, která jim po více než sto letech zajistí důstojné zázemí,“ uvedl starosta města Jan Birke a doplnil: „Nové umístění a právě dokončované propojení se středem města navíc zajistí lepší akceschopnost jednotky včetně splnění stanovených časů dojezdu.“

Stavba byla z velké části financovaná z dotací, přes 8 milionů korun zaplatilo ze své kasy město, 1,5 mil. poskytl Královéhradecký kraj a na další potřebné vybavení uvolnilo město Náchod ještě navíc 600 tisíc korun. „Tato částka bude sloužit na dovybavení vnitřních prostor jako jsou například stoly, skříně, vybavení sociálních zařízení, nákup vysoušeče bot, rukavic, masek a oblečení, regál na hadice a další hasičské vybavení,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Úterního otevření zbrojnice se zúčastnila i řada významných hostů, mezi nimiž byli například 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán či starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Orsák.

Slavnostní předání budovy do rukou hasičů se uskuteční v pátek 21. června. O den později je v plánu Den otevřených dveří, kdy si náchodská veřejnost bude moci nové prostory včetně vybavení a hasičské techniky prohlédnout.

Na dostavbu hasičské zbrojnice pak koncem června naváže otevření nové komunikace, díky které dojde k propojení ulic Parkány a Raisova a přístup hasičských vozů nejen na hlavní komunikaci, ale i do centra města se tím výrazně zlepší.

Ilustrační foto
U Bílé růže zaparkujete do odvolání zdarma