Poprvé přijel na závody Radek Podoubský z Turnova a s kamarádem Pavlem Jandou nachytali dvacet jedna kaprů vážících celkem sto osmdesát čtyři kilogramů. To jim zajistilo třetí příčku na stupních vítězů. „O závodech jsem se dozvěděl od svého kolegy, který sem jezdí už spoustu let. Po čtyřech hodinách od zahájení přišel první úlovek a hned to byl pěkný kousek přes šedesát centimetrů. Potom už to šlo samo, tak jsem spokojený. Je to tady pěkné, nádherné prostředí a vše při ruce. Určitě přijedu zase," řekl spokojeně Radek Podoubský.

Komu nejvíc přálo štěstí?

Nejvíce štěstí přálo Ondřeji Filipovi z Červeného Kostelce a Přemyslu Čejpovi z Náchoda, kteří společně nachytali dvacet čtyři kaprů a tři jesetery o celkové váze dvě stě padesát jedna kilogramů. Druhou příčku obsadili manželé Lucie a Tomáš Jungerovi od Mladé Boleslavi, kterým na háčku uvízlo dvacet tři kaprů a jeden jeseter o celkové váze dvě stě osm kilogramů. Závody nebyly ale jen o vítězství, šlo hlavně o odreagování se a setkání s přáteli.

Pochvalovali si atmosféru

„Na těchto závodech jsem podruhé. Na jaře jsem to zkusil prvně a zalíbilo se mně to. I když bylo špatné počasí a nachytalo se málo ryb, tak jsem to nevzdal. Je tady skvělá atmosféra a zajištěna perfektní organizace v kempu, o všechno je postaráno. Na Broďák jezdím ale už dlouho, a tak prostředí dobře znám," svěřil se Drahoslav Hanuš z České Skalice. To Dušan Vít z Úpice zde byl prvně. „Vzal mně s sebou do party kolega Hanuš. Jsem rád, že jsem jel, je to tady super. Poprvé ale nechytám, veškerý volný čas trávím u vody," řekl Vít.

Spokojeni byli i pořadatelé. „Soutěžící byli ukáznění, a tak se nevyskytl žádný problém," konstatoval Stanislav Hájek, jeden z dvanácti rozhodčích. Chválou nešetřil ani hlavní pořadatel. „Závody byly opět rekordní. Po celou dobu jsme si užívali krásné, takřka letní počasí. Poděkování si zaslouží především všichni zúčastnění sportovní rybáři za vzorný průběh závodů. Byla radost sledovat, s jakou láskou a něhou rybu zdolávají, a jak šetrně ji pak vrací zpět do vody," pochvaloval si Milan Hrstka z kempu Brodský.