Pro závodníky z řad veřejnosti od kategorie odrážedel pro nejmenší po 70+ jsou připraveny trasy od 2,2 km po 36 km. Zatím je přihlášených téměř 150 cyklistů a mezi nimi i novopečený mistr republiky Michal Kaněra. Trať podle pořadatelů od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení.

"Jsou zcela vynechány asfaltové přejezdy a naopak jezdíme dále a hlouběji směrem ke Slatině. Dále se dostaneme až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce. Zkrátka vymeteme každou pěšinku podél Úpy pod Žernovem. Povolení projíždět máme jen na jeden konkrétní den," říká za pořadatele starosta Žernova Libor Mojžíš.

Jako součást doprovodného programu vystoupí bubenická skupina Ritmo Factory, jejich show požene účastníky do dalších kol závodu. Na celé odpoledne je připraven program pro děti se zaměřením na ekologii "Vyskoč, Nejvýš, Recykluj" včetně velkých skákacích atrakcí. K dispozici bude i půjčovna elektrokol a zájemci si mohou vyzkoušet i workoutové hřiště pod rozhlednou. Od 19:00 vystoupí kapely Wanastowi vjecy revival a Furt fajn.