Podorlická výstava se konala zároveň i jako 18. ročník memoriálu Ladislava Špreňara – dlouholetého chovatele slepic plymutek, jako 12. ročník memoriálu Ladislava Mareše a rovněž jako okresní soutěž mladých chovatelů králíků, holubů a drůbeže. V memoriálu Ladislava Mareše zvítězil Antonín Suchánek z Opočna s králíkem Činčilou velkou, ocenění za nejlepšího králíka výstavy si odnesl Jiří Dyntar z Nového Města nad Metují za Saténového durynského a nejlepší králík mladého chovatele byl Saténový červený Báry Andršové z Nového Města nad Metují.

Stovky návštěvníků si ve čtvrtek při prezentaci armádní techniky „Modré nebe nad Náchodem" mohly zblízka prohlédnout přepravní vrtulník Mi-17, bojový vrtulník Mi-24 a výcvikový vrtulník EN-480.
VIDEO: Gripeny a armádní vrtulníky brázdily nebe nad Náchodem

Nejlepšího holuba výstavy Kinga černého dovezl Maxmilián Vyhnálek z Nového Města nad Metují a nejlepším holubem výstavy mladého chovatele se stal exemplář Modenka černá Jindřicha Kyrala ze Šonova u Broumova.

Vítězem memoriálu Ladislava Špreňara se stal Libor Václavík z Českého Brodu s Plymutkou žíhanou a pohár předsedy Klubu chovatelů plymutek obdržela za Plymutku zdrobnělou bílou Iveta Králíková ze Starkoče, která zároveň získala i cenu za nejlepší drůbež výstavy, a to kachnu zakrslou bílou. Nejlepší drůbež výstavy mladého chovatele je Plymutka zdrobnělá bílá Adama Kindla ze Šonova u Broumova.

Město Kladsko v Polsku je zajímavým výletním cílem.
Objevujete Polsko? Navštivte Kladsko. Překvapí vás tvrz, most i park miniatur

„Podařilo se nám sehnat sponzory pro králičí hop, jízdy na koních, malování na obličej i tombolu, pro příští rok plánujeme například vinotéku, košt vína a další lákadla, která by přilákala veřejnost. V tomto se chceme pro příští rok zlepšit,“ uvedl předseda pořádajících novoměstských chovatelů a ředitel výstavy Petr Kejzlar.