Diváci, kteří si pochvalovali zejména přehlednou trať, protože ji bylo možné téměř celou sledovat z jednoho místa bez nutnosti se k jednotlivým překážkám přemisťovat, byli spokojení.

„Závody se mně i manželce moc líbí a hlavně obdivuji ředitele závodu, který to tady zorganizoval. Na tyto poměry to je něco úžasného, uspořádat takto vrcholný závod. Já jezdím na závody pravidelně, protože ke koním mám blízko. Dříve jsem jezdecké koně choval. Závody jsou vážně dobré, i když nějaké drobné chyby by se našly, ale to je vše o zkušenostech a věřím, že zdejší pořadatelé to časem doladí k úplné dokonalosti," zhodnotil závody Jan Škoda z Broumova.

Už loni se na závody přišla podívat rodina Štelerova. Ani letos si je nenechala ujít. „Moc se nám tady líbí, zejména pro děti to je velký zážitek a pořád se je na co koukat," pochvaloval si Rudolf Šteler z Machova Jeho dcera Barbora jen potvrzovala, že se jí koňská spřežení líbí. A stejně tak syn Jan: „Mě se líbí hlavně jak koně jezdí mezi těmi překážkami. Jsem rád, že jsme sem jeli."

„Přišla jsem se podívat jen tak ze zajímavosti a je to tady krásné. Nadšené jsou ale především děti," řekla další z návštěvníků Kateřina Nekvindová z Police nad Metují. Jejímu synovi Adamovi se nejvíce líbili bílí koně. „Mně se koně líbí taky, ale líbí se mně i jak jezdí mezi překážkami," připojil se i druhý syn Ondra.

Po ranním dešti se nebe nakonec umoudřilo. „Počasí je na závod přímo ideální. Diváků tady je přiměřeně a výkony jezdců odpovídají mezinárodním závodům. Je tady dobré zázemí a pěkné kolbiště, vše probíhá bez problémů, tak tady jsem spokojená," zhodnotila závody jedna z traťových rozhodčích Jana Kosařová z Bohuslavic nad Metují.