Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebezpečné křížení silnice a cyklostezky chce město řešit

Náchod – /FOTOGALERIE/ - V posledních dnech se někteří lidé podivují nad situací v bezprostřední blízkosti hraničního přechodu v Náchodě – Bělovsi, kde dochází k nebezpečnému křížení cyklostezky s mezinárodní silnicí.

13.6.2012 1
SDÍLEJ:

Nebezpečné křížení cyklostezky s mezinárodní silnicí u bývalého hraničního přechodu v Náchodě-Bělovsi..Foto: DENÍK/ Regina Hellová

Vedení náchodské radnice slibuje vybudování mimo᠆úrovňového křížení dvou velmi frekventovaných tras, cyklisté by se měli cítit na tomto místě bezpečně již letos na podzim.

„Ještě nikdy jsme nebyli blíž k definitivnímu řešení bezpečnosti chodců a cyklistů v blízkosti státní hranice," uvedl starosta Jan Birke k problematickému úseku křížení cyklostezky Náchod – Malé Poříčí a mezinárodní silnice I/33 v bezprostřední blízkosti státní hranice s Polskem.

Město Náchod nabízí pracovní příležitosti pro obyvatele z blízkých obcí, jsou zde umístěny střední školy, kulturní a společenská zařízení (krytý plavecký bazén, zimní stadion, sportovní hřiště, kino apod.).

Z Hronova, Velkého Poříčí nebo Žďárek tudy do Náchoda dojíždí na kole denně stovky osob.

„Právě proto, že provoz na mezinárodní komunikaci a současně hlavním tahu do Polska neustále stoupá – průměrně tudy projede více než pět tisíc vozidel během čtyřiadvaceti hodin, navíc s posledními úpravami v prostoru hraničního přechodu na polském území očekáváme i rychlejší průjezd vozidel v těchto místech, rozhodli jsme se bezpečnost chodců a cyklistů řešit co nejdříve mimoúrovňovým křížením obou tras. I to bylo jedním z hlavních témat rozhovoru s ministrem dopravy Pavlem Dobešem při jeho návštěvě v Náchodě v listopadu loňského roku," vysvětlil starosta Jan Birke.

Město Náchod z důvodu možnosti čerpání prostředků na tuto finančně nákladnou stavební úpravu, která si vyžádá odhadem více než 1,6 mil. korun, zažádalo o příspěvek Státní fond dopravní infrastruktury České republiky.

„Podle posledních informací bude výbor na Státním fondu dopravní infrastruktury ČR, který o žádostech rozhoduje, zasedat koncem tohoto týdne. Já osobně pevně věřím a doufám, že v návaznosti na příslib finančních prostředků na řešení tíživé dopravní situace v Náchodě panem ministrem, fond rozhodne pro Náchod kladně a my budeme moci zahájit výstavbu cyklostezky pod Slánským mostem," upřesnil aktuální situaci starosta.

„V případě kladného rozhodnutí SFDI jsme okamžitě připraveni vypsat výběrové řízení na dodavatele, veškeré potřebné dokumenty k zahájení stavby máme již připraveny. Předpokládám, že bezpečně by se cyklisté a chodci v těchto místech mohli pohybovat již na podzim letošního roku a to díky nově vybudovanému mimoúrovňovému křížení dvou velmi frekventovaných tras," dodal Birke.

Navrhovaný úsek cyklostezky je součástí cyklotrasy č. 22 Adršpašské skály – Olešnice v Orlických horách. Stávající obousměrná cyklostezka křižuje silnici I/33 (E 67) úrovňově.

Cílem je zajištění bezpečnosti

Smyslem umístění navrhované cyklostezky je zajištění maximální bezpečnosti cyklistů a chodců v kolizním místě křížení cyklostezky se silnicí, a to mimoúrovňově. Silnice I/33 (E 67) je významnou a velmi frekventovanou mezinárodní dopravní tepnou, jíž využívá zejména mezinárodní kamionová přeprava.

Intenzita dopravy je dle údajů ze Sčítání dopravy z roku 2010 v předmětném místě 5 286 vozidel za 24 hodin (z toho 1 743 těžkých motorových vozidel).
Intenzita cyklistů v předmětném místě je dle stejného zdroje 193 cyklistů za den.

Výstavbou cyklostezky pod Slánským mostem dojde k odstranění velmi nebezpečného úseku na stávající cyklostezce.

Cyklostezka je využívána denně

Cyklostezku denně využívají děti a mládež dojíždějící do základních a středních škol v Náchodě a lidé dojíždějící do zaměstnání. Cyklostezka je také hojně využívána při aktivním trávení volného času – jízda na kole, in-line bruslení, procházky.  (red, na)

Autor: Redakce

13.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Ilustrační foto.

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení