VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nedostatek pitné vody berou vážně

Náchod - Současné teplé a suché období, které v posledních letech začíná trápit především vodohospodáře, nenechává v klidu představitele měst v celém regionu a ani vodárenské společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Náchod.

1.7.2016 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Zamezit do budoucna výpadkům v zásobování pitnou vodou pro obyvatele, byla včera na náchodské radnici podepsána historická smlouva.

Ta umožní začátek prací na projektu, kde se počítá s investicí 360 až 400 milionů korun. Součástí bude výstavba nového vodojemu o kapacitě zhruba pět tisíc metrů kubických a vybudování nového přivaděče pitné vody o délce sedmnáct kilometrů. Ten je z celé soustavy nejstarší a na jeho havarijní stav upozorňují poslední dobou časté poruchy.

„Počítáme s navýšením kapacity rezervoáru pitné vody v Náchodě, aby v případě výpadku nedošlo k dlouhodobému přerušení dodávky vody pro obyvatele. Chceme, aby se kapacita zásoby vody v případě odstávky prodloužila ze současného jednoho dne na tři," vysvětlil ředitel VAK Náchod Dušan Tér.

Smlouva podepsaná včera na náchodské radnici mezi společností VAK Náchod a společností DABONA byla uzavřena na činnosti přípravy a podání žádosti o podporu, komplexní přípravu výběrového řízení na projekční práce a následně i výběr dodavatele stavby.

„Podpisem se udělal první krok v boji proti suchu, tak abychom zabezpečili pro město Náchod a okolí a Nové Město nad Metují a okolí dodávku kvalitní pitné vody a v požadovaném množství," upřesnil Dušan Tér.

Podpisu smlouvy byl přítomný i starosta Náchoda Jan Birke, který si pochvaloval příkladnou spolupráci měst v regionu.

„V posledním volebním období je výborná spolupráce s vedením všech měst. Vše se obchází bez malicherných hádek, a tak vždy dojde k dohodě. Potěšilo by mě, kdyby takováto situace nastala po podzimních volbách i v celém kraji. Nechalo by se potom dohodnout také o sporných projektech," vysvětlil Jan Birke.

Autor: Jiří Mach

1.7.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení