Druhou nej sestřičkou je šestatřicetiletá Alice Školníková z Nemocnice Na Bulovce Praha a jako třetí nej sestřičku porotci zvolili Petru Štěrbovou, čtyřiatřicetiletou staniční sestru interního oddělení z Nemocnice Sokolov. Nej sestřičku Sympatie vybrali lidé v hlasování na internetu a stala se jí Kateřina Doležalová z nemocnice v Neratovicích.

Osmatřicetiletá Renata Grossová Klementová působila už od začátku večera vyrovnaně, sympaticky a příjemně. Přestože na patnáct finalistek soutěže čekalo na pódiu před zaplněným sálem náchodského divadla představení, otázka od porotců či úkol ze zdravovědy, stále se usmívala. Z toho, že Renata Grossová Klementová pracuje jako vrchní sestra Endoskopického centra Fakultní nemocnice Brno, měl radost sexuolog Radim Uzel, který jí při jedné z disciplín pokládal soutěžní otázku za porotce. Uzel prozradil, že je také původně z Brna a na zdejší lékařské fakultě studoval. „Napadlo mě cestou autem, že se vás zeptám, co byste dělala, kdybyste se podruhé narodila nebyla jste zdravotní sestra… Já to považuju za docela důležitou otázku, protože Vlasta Burian zpívá: Kdybych se podruhé narodil, tak bych se zmačkal a zahodil. Doufám, že to není váš případ." Odpověď Renaty Grossové Klementové všechny překvapila. „Já bych Vám řekla, že znovu zdravotní sestrou, ale já bych chtěla být Helenkou Růžičkovou." Celý sál se rozesmál a tleskal. Uzel dodal: „To je u mě za deset bodů (deset bodů byl maximální počet pro hodnocení poroty v jednotlivých disciplínách, pozn. red.)."

A pak měl Radim Uzel další otázku, tentokrát týkající se oboru, v němž sestřička pracuje: „Já jsem byl dvakrát v životě na kolonoskopii a pokaždé se ke mně chovali jinak. Prosím Vás pěkně, svlékáte ty pacienty od pasů dolů do naha, a nebo máte na řiti díru? To mě řekněte, to mě zajímá." Sestřička opět publikum pobavila: „V zásadě máme na řiti díru."

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 454 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice. „Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu, proto bylo letošních finalistek celkem patnáct. Letos poprvé dané sestřičky také nafotily kalendář," uvedl spolupořadatel soutěže David Novotný.