Asi nejvíce déšť zasáhl lázeňskou obec Velichovky, kde se hlavní ulice Jaroměřská během chvíle proměnila na kalnou řeku. Před 15 hodinou déšť zintenzívnil a během následujících 45 minut spadlo tolik vody, že ji nestíhaly pobrat přilehlá pole ani kanalizace. „Byl to docela hukot a extrém. Po hlavní silnici se tu valila voda z polí proudem,“ nechal se slyšet starosta Velichovek Jiří Lebedinský.

"Pršet začalo někdy před 15. hodinou a kolem půl čtvrté srážkoměr ukazoval 60 milimetrů," vrací se k včerejší průtrži velitel výjezdové jednotky SDH Velichovky Milan Kukal, podle jehož odhadu už na 45 milimetrech přestala kapacitně stačit kanalizace. "Odčerpávali jsme vodu v několika rodinných domech ve sklepě nebo v suterénu, zasahovali jsme i v lázních a na obecním úřadě, kde byla vyplavena kancelář," doplnil Milan Kukal.


Jedním z nejvíce dotčených obyvatel obce byl shodou okolností právě starosta Velichovek Jiří Lebedinský. Tomu příval dešťové vody nadělal paseku nejen přímo v jeho kanceláři na obecním úřadě, ale voda vyplavila i dům ve kterém bydlí.

„Voda mi natekla ze silnice do domu, kde jsem měl asi deset centimetrů vody. A včera ráno jsme zjistili, že nám průtrž napáchala škodu i na obecním úřadě, kde mi spadl strop přímo na pracovní stůl. Okapy to nemohly vůbec pobrat,“ uvedl Jiří Lebedinský s tím, že v obci, kde žije přes sedm stovek obyvatel, voda vytopila na 40 bytových jednotek. „Hodně škod bylo také lázních a v K-Triumfu. Ještě teď lidé likvidují škody,“ dodal v pátek odpoledne starosta Velichovek.