Během zdejšího pobytu se mu však dostalo přijetí na radnici, podíval se na náchodský zámek, navštívil lékárnu na poliklinice, obyvatele domova pro seniory Marie nebo náchodský pivovar Primátor. A až tady José, který díky svému titulu cestuje po celé zeměkouli, ochutnal to nej pivo světa, náchodský Weizenbier.

Toto svrchně kvašené pšeničné pivo vloni získalo v Londýně prestižní cenu jako to nejlepší pivo světa. Muž světa, který si jedním pořádně napěněným pulitrem přiťukl s Martinem Gardavským, držitelem titulu Muž roku 2012, jenž ho doprovázel a překládal mu do španělštiny, evidentně šmakovalo. Ochutnal dokonce ještě další ze zdejších piv.

Pivo prý skoro nepije, ale… „…české pivo jsem zkusil a moc mi chutnalo," sdělil.

Ve Venezuele je podle něj pivo velmi odlišné.

Při samotné prohlídce pivovaru ho zaujala například varna nebo kádě ve sklepení, kde pivo kvasí. Trochu se tady klepal zimou, protože si vzal jen tričko. Zatímco venku tak bylo přes dvacet stupňů, v podzemí se kouřilo od pusy, jaký zde panuje chlad. Josého dále zajímalo, zda průvodkyně pije pivo každý den. Když mu odpověděla, že téměř, rozesmál se. Ostatně, není to žádný frajer, který by měl nos nahoru, ale pohodový mladík, který s lidmi, s nimiž se setkal, i žertoval.

Od průvodkyně se José dozvěděl, že Pivovar Primátor ročně uvaří okolo 130 hektolitrů moku a zhruba 30 procent z toho putuje na export. Pivovar vyváží do zhruba třiceti zemí světa. „Pivo se tady vaří z českých surovin, proto je to kvalitní české pivo. Pivovar vaří 17 druhů piv, což je nejvíce v České republice," říkala mu průvodkyně. A později ho ohromila, když sdělila, že zdejší piva za 20 let získala už zhruba 200 ocenění, nevýznamnější ze všech drží Weizenbier.