Na Muže světa čekala návštěva Královéhradecké lékárny na městské poliklinice. Prohlédl si, jaké to v lékárně je, a dozvěděl se, kde všude působí a jaká léčiva připravuje. Lékárna má totiž nejen veřejnou část, ale zásobuje také krajské nemocnice a další zdravotnická zařízení. Připravují se zde také masti a další léčiva. José si dokonce vyzkoušel, jaké to je stát v plášti za tárou a obsluhovat zákazníky. Chvíli zpestření tak měli lékárnice i příchozí klienti. A ten nej Muž světa se na ně příjemně usmíval.

„Vloni nás navštívila anglická královna, tedy její dvojnice, která přijela na finále. Byla to ale ta oficiální dvojnice, která vypadá jako opravdová královna," sdělil Muži světa vedoucí lékárny Josef Dag Veselý.

José pak vyrazil na radnici, kde na něj čekalo přijetí starostou Janem Birke a oběma místostarosty Drahomírou Benešovou a Tomášem Šubertem.

Ještě předtím si však stihl dát drink v kavárně na náměstí.

„Jé, vás mám v přátelích na facebooku. Vidím tam, co vše děláte a moc se mi to líbí," řekla zde obsluhující dívka překvapenému Muži roku 2013 Antonínu Beránkovi.

Mezitím Muž světa obdivoval náchodské náměstí. „Líbí se mi tady ta historická architektura, a jak je to uspořádané. Je to opravdu zajímavé," podělil se o své dojmy z návštěvy českého okresního města. Pro Venezuelana je to totiž něco zcela neokoukaného a neobyčejného.

Na radnici se pak Josému líbila historická výzdoba obřadní síně. Je to už čtvrtý Muž světa, který do města na finále přijel a vítali ho právě zde. „Muže světa nikdy v této soutěži neporazím," žertoval starosta Birke. Po oficiálním uvítání mu z okna ukázal výhled na zámek a na náměstí včetně lavičky Josefa Škvoreckého. Později vyrazili na oběd do Hotelu U Beránka, kde je do dneška ubytován. Dnes si prohlédne náchodský zámek, navštíví také Městské středisko Marie. Nakonec na Muže světa čeká prohlídka Pivovaru Primátor.

Muž světa José Anmer Paredes Jaimes, který už v úterý přicestoval do Prahy, do Náchoda přijel na včerejší večerní finále 15. ročníku soutěže Muž roku, která je obdobou soutěží ženské krásy. Byl jedním z desítek porotců, kteří během show vybrali z dvanácti finalistů Muže roku České republiky 2014. Současný čtyřiadvacetiletý nejkrásnější muž planety přijel také proto, aby vítěze dekoroval. O tom, kdo se stal vítězem, si přečtete v pondělním vydání.

Náchod se během pátečního finálového večera opět stal středem pozornosti médií. Na finále soutěže v Městském divadle Dr. J. Čížka zamíří řada celebrit a populárních osobností, aby se blýskly ve společnosti a před objektivy kamer a fotoaparátů.

Do soutěže Muž roku 2014 se tentokrát přihlásilo 977 uchazečů, z nich bylo vybráno dvanáct finalistů, kteří měli včera večer šanci titul vyhrát. Pořadatel soutěže David Novotný uvedl, že mezi přihlášenými muži letos převládali podnikatelé, studenti a barmani.

Na včerejší finálový večer naváže dnešní Den dobrých skutků. Připraven je koncert osobností. Vystoupí Hana Křížková, Eliška Ochmanová, Ivana Jirešová, Renata Drössler, Michaela Nosková, Nela Řehořová, Tomáš Savka, Jana Yngland Hrušková.

„Celý výtěžek z večerů bude věnován Stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, vítězovi Muže roku 2009 Martinovi Zachovi na jeho rehabilitaci a Ústavu sociální péče v České Skalici," dodal David Novotný.