Třetí byla domácí Klára Teichmanová

Za celkovým vítězem 10. ročníku Orlíkovských přeháněk Miroslavem Štěpánem si druhé místo vybojoval Hans-Jürgen Krause z německého Eisenhüttenstadtu a na třetí stupínek se postavila Klára Teichmanová z pořadatelského Aeroklubu Hronov. Trojici nejlepších ocenili ředitel závodu Petr Jirásek společně se starostou Velkého Poříčí Josefem Králem.

Báječné pocity z vítězství si užíval celkový vítěz Miroslav Štěpán. „Ve Velkém Poříčí je výborný kolektiv, výborný klub a servis a všechno tady funguje ke spokojenosti všech pilotů. Rád bych se účastnil i dalších ročníků, ale je to především otázka zaměstnání a financí. Ale na tuto soutěž jsem vždy za celý rok naspořil a vždy se sem moc těším.“


Hangár párty plná pochutin a zážitků

Po vyhlášení výsledků přišla na řadu úplná tečka za závody, kdy byli všichni pozváni na závěrečnou „hangár párty“, kde se při bohatém občerstvenírozebíraly týdení zážitky posbírané na zemi i ve vzduchu.

„Soutěž se obešla bez nějakých vážnějších problémů, všichni absolvovali závody bez zranění a škod na letadlech, což je asi nejpodstatnější,“ těšilo ředitele závodů Petra Jiráska.

Povětrnostní „nabídka“ v soutěžním týdnu nebyly zcela ideální a většina disciplín se létala ve velmi těžkých podmínkách. To je ale úděl pro plachtařský sport, při kterém závodníci ze sebe musí vydat maximum a předvést, jak se umí s termikou poprat. „V ideálních podmínkách umí létat i začátečník a to piloti, kteří na soutěž pravidelně jezdí v žádném případě nejsou, “ řekl Jirásek, který i odlétnutí pěti disciplín považuje za velký úspěch. „To se nepodařilo na žádných jiných plachtařských závodech, které se u nás nyní konaly,“ dodal spokojeně.(jim)