Sportovní kategorie byla rozdělena na dvě skupiny. V kolektivní skupině se na prvním místě umístili: Alexandr Jestřáb, Kevin Svoboda, Štěpánka Stolinová a Denisa Bergerová, kteří obsadili první příčku v okresním kole a třetí místo v krajském kole dopravní soutěže.


Ve druhé skupině – jednotlivců se na prvním místě umístil Tomáš Ansorge, který se aktivně věnuje sportu od fotbalu přes florbal až po lední hokej.
Ve druhé kategorii – přírodovědné první místo obsadil Marek Lokvenc, který úspěšně bojoval v okresním kole chemické a fyzikální olympiády, kde byl na 5. a 6. místě.


Ve třetí kategorii – humanitní patří první místo Nikole Koutové za úspěšné reprezentování v okresním kole olympiády v anglickém jazyce, v níž vybojovala vynikající druhé místo.


Čtvrtou kategorií byl žák roku. Na tento titul byl vybrán žák 9. třídy Jiří Pastucha, který si ho zasloužil za vynikající studijní úspěchy a aktivní přístup ke svěřeným úkolům.


Všichni nominovaní převzali od sponzorů malé dárky a gratulace. Pro všechny včetně přítomných rodičů bylo připraveno občerstvení a po malé přestávce následovala další část slavnostního programu.


Tou bylo promítnutí filmu Pes Baskervilský, který podle předlohy Arthura Conana Doylea natočili v amatérských podmínkách pod režisérskou taktovkou učitelky Ivety Borsové žáci zdejší školy a nejvíce aktivity na tomto projektu vyvinul jako herec a producent Jiří Pastucha. Tento detektivní příběh, jehož délka je 52 minut, měl při své premiéře u rodičů, kteří zaplnili novou mediální třídu, velký úspěch a každý s obdivem ocenil, jak se dětem základní školy podařil sladit děj, dobové kostýmy a prostředí. I když je film namluven v anglickém jazyce – s českými titulky, všichni ho zhlédli se zájmem až do konce.


Odpoledne bylo ukázkou, že i v dnešní době je řada dětí, které se věnují spoustě zájmových aktivit a je třeba je v tom podporovat, aby si uvědomily že to, co dělají, není zbytečné.

(Jiří Mach, Hronov)