VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší žáci ZŠ byli slavnostně odměněni

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Na Základní škole se ve středu odpoledne, před závěrem školního roku konala malá slavnost, při níž byli ve čtyřech kategoriích odměněni nejlepší žáci školy.

19.6.2009 1
SDÍLEJ:

Na slavnostní ocenění žáků se přišli podívat rodiče a zástupci sponzorů. Na snímku vpravo jsou ocenění žáci ve sportovní kategorii. Na snímku dole je nejlepší žákyně roku Zuzana Boháčová.Foto: Jiří Mach

Na úvod všechny přítomné přivítal ředitel školy Jan Strašil a ve stručnosti přiblížil činnosti a aktivity školy, potom předal slovo zástupci Unie rodičů Janu Machovi, který se ujal vyhlašování výsledků.V první, sportovní kategorii kterou sponzoroval Sport Hotárek a Unie rodičů se na prvním místě umístila skupina: Josef Bartoň, Lukáš Čermák, Michaela Pražáková (která též získala ocenění za plavání) a Dominika Stolínová a skupina Alexandr Jestřáb, Kevin Svoboda, Lenka Winterová a Denisa Bergrová, kteří se umístili na 1. místě v okresním a na 2. místě v krajském kole dopravní soutěže.

Dalšími oceněnými byli Adéla Zemanová, která se umístila na druhém místě v soutěži žáků ČR v akrobatickém rockenrollu, Matěj Suk, který úspěšně hraje lední hokej za Hradec Králové, Karolína Prouzová, úspěšná atletka TJ Náchod, jež obsadila druhé místo v krajském přeboru na 200 m a třetí ve štafetách a Jakub Suk, který hraje úspěšně lední hokej za Dvůr Králové nad Labem.

Druhou přírodovědnou kategorii sponzoroval Hašpl a.s. a na prvním místě se umístila Denisa Bergrová, která úspěšně reprezentovala školu v matematické soutěži Pythagoriáda a okrasním kole fyzikální olympiády, dále pak Karolína Prouzová za páté místo v okresním kole biologické olympiády a Zuzana Boháčová za šesté místo v okresním kole chemické olympiády.

Humanitní kategorii sponzoroval Elektro Drapač s.r.o. a na prvním místě se umístila Vendula Hamplová za vydávání školního časopisu „Požár“. Dalšími oceněnými byli, Otakar Jansa za druhé místo v okresním kole recitační soutěže, Karolína Borsová za aktivní práci při hodinách Čj a za druhé místo v celoroční soutěži knihovna Náchod, Martin Souček za zpracování projektu ke Dni Země a Anna Jansová za druhé místo v okresním kole ZUŠ – sólový zpěv.

Čtvrtou kategorii žák roku, sponzoroval Saar Gummi Czech s.r.o. Na tento post byla vybrána žákyně 9. třídy Zuzana Boháčová, který si tuto čest zasloužila za vynikající studijní úspěchy, aktivní přístup ke svěřeným úkolům a za úspěšné reprezentování školy v olympiádách, chemické, fyzikální a v anglickém jazyce. Dalšími oceněnými byli Denisa Bergrová, která dosahuje výborných studijních výsledků a úspěšně reprezentovala školu na dějepisné a fyzikální olympiádě a na Pythagoriádě a Michaela Pražáková za vynikající výsledky ve studiu a za úspěšné reprezentování v Matematickém klokanu, poznávání rostlin a plavání.

Ocenění žáci převzali od sponzorů drobné dárky a gratulace. Pro všechny, včetně přítomných rodičů bylo připraveno i malé občerstvení. Celé odpoledne bylo ukázkou, že i v dnešní době je řada dětí, které se věnují spoustě zájmových aktivit a je třeba je v tom podporovat a též ocenit, aby si uvědomily že to co dělají není zbytečné.

(Jiří Mach)

19.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení