„Já jsem zastánce změny, takže jsem chtěl změnu. Jsem docela rád, že naši občané ve většině případů uvažovali podobně,“ říká starosta Libchyně Robin Martínek. „Ale jinak si nemyslím, že by se výsledky voleb nějak dotkly života v naší obci,“ dodal s úsměvem starosta. Není bez zajímavostí, že v obou kolech prezidentské volby přišel k urně stejný počet voličů.

Ve Vestci porazil Drahoš Zemana o „parník“ – získal více než 70%  

Vestec – Vysoká volební účast a nízké sympatie k znovuzvolené hlavě státu určily výsledek prezidentských voleb ve Vestci. Obec se 144 registrovanými voliči se stala jediným místem na Náchodsku, kde Drahoš získal od voličů více než 70% hlasů. „Jsem opravdu pyšný na výsledek, kterého jsme dosáhli, “ nezakrýval starosta obce Martin Filip, že staronový prezident není jeho šálek kávy. Vítězství dosáhl Drahoš i v několika sousedních obcích: Červená Hora, Litoboř, Slatina nad Úpou či Žernov.

Zeman vyhrál o jediný hlas: 112:111  

Jetřichov – Drama do poslední chvíle se při sčítání odehrávalo v Jetřichově na Broumovsku. V obci, kde v 1. kole zvítězil ziskem 38,07% Jiří Drahoš, se v 2. kole těsná většina voličů přiklonila k Miloši Zemanovi. Nárůst o 26 voličů na konečných 223 platných hlasů se postaral o nejtěsnější možný rozdíl v poměru 112:111.