„Jsem z hodnocení mé osoby a celého vedení školy špatná a velice nešťastná. Nevím, z čeho paní náměstkyně usoudila, že se jí jevím unavená, a že nejsem pro školu srdcařka. Opak je pravdou, škola pro mě vždy byla srdeční záležitostí, věnovala jsem jí velkou část nejen pracovního, ale i osobního života,“ říká Jitka Kočišová a jako příklad uvádí loňské vyhodnocení nejlepších škol, kde SŘŠ byla vyhodnocena mezi třemi nejlepšími v kraji. „Byla mi předána cena a paní Berdychová mi tenkrát řekla: „Jen tak dál, paní ředitelko, takových škol, jako je v Jaroměři, bychom potřebovali víc,“ říká Jitka Kočišová, kterou obrat gestorky krajského školství o 180 stupňů zasáhl.

Dotkla se jí i slova Martiny Berdychové, že škola nebyla špičková a kvůli liknavosti vedení školy přišla i o realizaci několika evropských projektů. Bývalá ředitelka její slova nechápe. „Připomněla bych zásluhu našich tesařů na vybudování repliky mlýna v Borovnici, kde jsme byli paní Berdychovou chváleni spolu s dalšími dvěma školami, dále vítězství našich truhlářů, tesařů a čalouníků na celorepublikových soutěžích či účast naší školy v mezinárodní organizaci Europodkovářů,“ vyjmenovala aktivity školy Jitka Kočišová.

Martina Berdychová se už k celé záležitosti nemíní vyjadřovat. „Omlouvám se, ale už na to nebudu reagovat. Své už jsem si řekla, podala jsem trestní oznámení a už další vyjádření nebudu dávat. Považuji za nešťastné hodnotit práci ředitelů přes média. Každý ředitel udělal spoustu práce, ale něco jiného pro mě je volba na další šestileté období,“ dodala náměstkyně hejtmana.