Neobvyklou událost řešili ve středu policisté v Náchodě. V jednu hodinu ráno na policii zavolal nespokojený klient erotického salónu.

"Nahlásil, že navštívil erotický salón, kde mu měla být poskytnuta masáž, se kterou však nebyl spokojen a chtěl kompenzaci. Navíc mu přišly služby hodně předražené a nedostal na ně žádnou stvrzenku," sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná. Policisté s mužem vše probrali a ten se nakonec rozhodl, že dál nic řešit ani oznamovat nebude.

Zaplať, nebo pošleme fotku mámě

Lechtivý problém řešili i policisté v Hořicích. Koncem ledna před půlnocí dorazil na tamní obvodní oddělení dvacetiletý mladík zkonzultovat, co se mu právě přihodilo.

"Měl se připít, připojit se přes mobilní telefon na chatovací erotickou linku a uspokojovat se s náhodně vybranou osobou. Zanedlouho mu však přišla fotografie zachycující jeho chvilku rozkoše. Odesílatel po něm požadoval finanční úplatek ve výši deset tisíc korun za nezveřejnění fotografie matce," uvedla policejní mluvčí Eliška Pospíšilová. Mladík se lekl a urychleně si účet na stránkách zablokoval.

Pachatel útočil nožem, naštěstí nikoho nezranil
VIDEO: Pachatel dvou přepadení s nožem byl dopaden za pár minut

Od té doby ho už nikdo nekontaktoval a ani jeho matce žádná fotografie zachycující intimní chvíli syna nepřišla. Na policii se přišel poradit, jak se případným útokům bránit.

"Tento případ poukazuje na nebezpečí sdílení intimního života ve virtuálním světě. Je potřeba počítat s tím, že nevíte, kdo je na druhé straně obrazovky, ani co při tomto způsobu komunikace dotyčný se záznamem nebo obrazovým materiálem udělá, a zda ho v budoucnu nezneužije," upozornila Pospíšilová.