Jak v Broumovském výběžku, tak i na Opočensku vznikly následně po tomto rozhodnutí petice za zachování stávajícího rozsahu zdravotní péče v obou nemocnicích.

Petiční akce na Opočensku byla již ukončena, na Broumovsku se chýlí ke svému závěru právě v těchto dnech. Posledním dnem, kdy mohli obyvatelé Broumovska podepsat petiční archy, byla středa 31. března. Všechny petiční archy se nyní navrací k organizátorům petice. Ti se věnují sčítání podpisů. Zatím se ještě přesně neví, kolik občanů petici podpořilo, jelikož ještě zdaleka ne všechny petiční archy jsou zpět u organizátorů. Předběžné číslo si ale organizátoři petice odhadnout přece jen troufají.

„Jedná se o zhruba čtyři tisíce podpisů,“ řekl nám Arnold Vodochodský, zastupitel města Broumova a jeden z organizátorů petice. Jak dodal, podporu vyjádřili nejen lidé z Broumova a okolí, ale i ze vzdálenějších obcí, jako jsou například Suchý Důl, Machov, Teplice nad Metují či Adršpach. „Je vidět, že i tito lidé byli s operacemi v broumovské nemocnici vždy spokojeni,“ je přesvědčen Arnold Vodochodský.

Organizátoři petice mají v plánu předat petiční archy do 14 dní hejtmanovi Královéhradeckého kraje Lubomíru Francovi. „Uvidíme, zda nás vůbec přijme nebo ne. Každopádně celá akce má určitě smysl. Lidé takto měli možnost vyjádřit svůj nesouhlas s rozhodnutími, která se jich bezprostředně dotýkají,“ tvrdí Vodochodský.