VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice Náchod přidala v boji proti rakovině prsu

Náchod/ Intenzivní vyšetřování mamografickým screeningem probíhá v těchto dnech v Oblastní nemocnici Náchod. Nemocnice tak zajišťuje realizaci programu vyhlášeného VZP. Náchodská nemocnice je jedna z mála zdravotnických pracovišť v regionu nabízející toto vyšetření.

29.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: ARCHIV

„Karcinom prsu patří v současnosti mezi závažné epidemiologické problémy v České republice,“ varuje ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Švábl. „Ženy však často podceňují nebezpečnost tohoto onemocnění a na vyšetření nemají čas,“ dodává.

 

Na vyšetření třeba v sobotu či odpoledne

Náchodská nemocnice rozšířila ordinační hodiny, během kterých se ženy mohou nechat vyšetřit. „Snažíme se vyjít zájemkyním o vyšetření co nejvíce vstříc, proto jim nabízíme i vyšetření v odpoledních hodinách a v sobotu,“ vysvětluje snahu nemocnice její ředitel Švábl.


Mamografický screening představuje preventivní vyšetření žen bez příznaků onemocnění s cílem zachytit rozvíjející se onemocnění v co nejčasnějším stadiu. Program mamografického screeningu vychází z předpokladu, že onemocnění zachycené v časné fázi je snáze léčitelné a výrazně zvyšuje možnost úplného uzdravení pacientek.


Mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii 20 až 54 let zaujímá karcinom prsu první místo. „Na následky karcinomu zemře v naší zemi více než dva tisíce žen ročně. Pravidelným a častým vyšetřením se snažíme toto smutně vysoké číslo výrazně snížit,“ říká ke hrozivé statistice Miroslav Švábl a dodává, že mamografický screening je nejlepší zbraň, kterou medicína proti tomuto zákeřnému onemocnění bojuje. U tohoto onemocnění totiž nebyl dosud poznán rizikový faktor vysvětlující jeho příčinu s uspokojivou spolehlivostí. Jedinou možností boje je tedy včasná diagnostika a následně cílená léčba.
V České republice je ročně diagnostikováno více než čtyři a půl tisíce nových případů onemocnění a incidence neustále vzrůstá.
K vyšetření mamografickým screeningem vybízí i Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta rozesílá pozvánky ženám, které se zatím na vyšetření nedostavily a mají na něj nárok.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení