Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neomaleně zaparkovali na louce

Ratibořice - Nečekané problémy provázely zahájení turistické sezony v Babiččině údolí. Parkoviště byla plně obsazená. Někteří návštěvníci odstavili svá vozidla na louku u Loveckého pavilonu. Pracovníci správy státního zámku Ratibořice na louce napočítali až 104 automobilů!

7.4.2016
SDÍLEJ:

Na louce v Ratibořicích, kde se vyskytují vzácné rostliny a živočichové, stálo během zahájení sezony více než sto aut. Foto: Ivan Češka (správa zámku)

„Neukázněné chování návštěvníků nás nutí k přijetí organizačních opatření v chráněném území Babiččina údolí v Ratibořicích," říká kastelán ratibořického zámku Ivan Češka.

Řidiči ohrožují chráněné území

Orgány ochrany přírody (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko) v součinnosti s památkovou péčí a Městským úřadem v České Skalici připravují organizační a dopravní opatření v zájmu ochrany hodnot chráněného území. To je totiž ohrožováno neukázněným chováním návštěvníků, kteří naprosto neomaleně parkují na cizích pozemcích a nechávají v údolí volně pobíhat psy.

Zábrany zamezí parkovat na trávě

Situace vyvrcholila tím, že při zahájení sezony o letošních Velikonocích, parkovala zhruba stovka automobilů na louce pod zámkem za silnicí směrem k Loveckému pavilonu. „To je pro nás naprosto nepřijatelné, jedná se o louky, které jsou významné výskytem vzácných rostlin a živočichů. Ve spolupráci s pracovníky CHKO Broumovsko budujeme v současné době dočasné zábrany, které zamezí řidičům parkovat auta na trávě. Zároveň jednáme intenzivně o získání dalších pozemků, které bychom rádi využili pro vybudování parkovacích ploch pro návštěvníky Ratibořic," uvádí českoskalický starosta Martin Staněk.

Strážníci městské policie a pracovníci správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko proto označili sjezdy na louky červenobílou páskou, která má zamezit vjezdu.Neukáznění návštěvníci Babiččina údolí svým počínáním poškozují luční porosty v době jejich probuzení k růstu také tím, že chodí mimo vyznačené cesty. Nepřijatelný je také volný pohyb psů, kteří můžou plašit volně žijící zvěř a zahnízděné ptactvo.

„Prosíme, věnujte těmto opatřením a svému pohybu i chování v chráněném území náležitou pozornost, abyste se nevystavovali možným sankcím vyplývajícím z platné legislativy ve vztahu k ochraně přírody a památkové péči!" žádá veřejnost Ivan Češka.

Strážníci městské policie a pracovníci správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko proto označili sjezdy na louky červenobílou páskou, která má zamezit vjezdu. O dalších souvisejících opatřeních vás budeme průběžně informovat.

Jan Holý

Autor: Redakce

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení