I o této alternativě protestu se v úterý večer hovořilo při valné hromadě nového občanského sdružení Za obchvat. „Zaslali jsme dopisy na Ředitelství silnic a dálnic, majitelům sběrných surovin i jejich právnímu zástupci. Jedině ten nám odpověděl, že řešením vedoucím ke stavbě obchvatu je dohoda mezi majitelem sběrny a investorem o výši znaleckého odhadu. Chceme dále jednat i osobně s oběmi stranami o co nejrychlejší dohodě a dokončení obchvatu,“ řekl Jiří Vít, člen výboru nového občanského sdružení, který upozornil, že pokud nebudou mít jednání efekt, vyvolá sdružení symbolický občanský protest.
Ten spočívá v tom, že se členové dobrovolně sejdou u jednoho z přechodů pro chodce v dopravně přetížené ulici T. G. M., budou deset minut chodit přes přechod tam a zpět, a tím zastaví dopravu. Tento způsob protestu podpořila také účastnice valné hromady, poslankyně Parlamentu ČR Soňa Marková (KSČM). „Občanská neposlušnost není nelegální a je to dobrá forma nátlaku zespodu. Může ukázat, že jsou tady problémy a že jsme tady,“ uvedla Marková. Také starosta Tomáš Hubka by takový protest osobně podpořil. „Nemám s tím problém. Klidně tam s váma budu chodit celý den,“ ubezpečil.


Naopak kategorické ne této formě protestu řekl bývalý starosta, exsenátor a exzastupitel Petr Fejfar. „S tím absolutně nesouhlasím a podobné akce se nezúčastním. Nebudu dělat kašpařiny pro novináře a televizní kamery. Nedělejte voloviny, takové věci rozhodně ničemu nepomohou. Když už protest, oslovme všechny občany města a udělejme živý řetěz podél komunikace. Zastavování dopravy je pro mě nepřijatelné,“ prohlásil rezolutně Petr Fejfar.