Dopravu v krajském městě čekají v příštích měsících značné komplikace. Řidiči si opět „užijí“.

Policie má velké obavy z výstavby dalších protihlukových stěn na nadjezdu nad Pospíšilovou třídou. Kromě úpravy dopravního režimu by tady mělo dojít i ke svedení provozu do jednoho jízdního pruhu pro každý směr. Nadjezd je přitom jednou z nejfrekventovanějších komunikací města, denně se tudy valí desetitisíce aut.

Dopravu v centru poznamená i rekonstrukce křižovatky ulic Gočárova a Břetislavova za 12,5 milionu korun. „Plánujeme ji na letní prázdniny, kdy je slabší provoz,“ řekl Václav Svoboda z magistrátu.

Obě uvedené i další investice se projeví větším provozem jinde. Policie proto apeluje na zvýšení bezpečnosti. „V centru města je třeba rekonstruovat světelnou dopravní signalizaci na křižovatce ulic Resslova a Průmyslová. Jedná se o poslední křižovatku na okruhu, která není řízena světly,“ uvedl Lubomír Šitina z policejního dopravního inspektorátu. Policie chce pokračovat v příznivém trendu, kdy vloni i přes řadu uzavírek přišel na silnicích v Hradci o život „jen“ jeden člověk. Tedy o čtyři méně než předloni.