VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová čtvrť bude hlavně pro mladé rodiny

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ – Práce na stavbě infrastruktury pro novou čtvrť „Nad svahem" ve Velkém Poříčí finišují. Nově se rodící sídliště je jednou z největších investičních akcí městyse v poslední době. Jeho hlavní úkol je jasný: přilákat zejména další mladou generaci.

31.7.2012 1
SDÍLEJ:

Výstavba nových chodníků na sídlišti ve Velkém Poříčí začala na jaře, vše je před dokončením. Foto: Jiří Mach

Roste tam 18 rodinných domků

Celý záměr s rozšířením bytového fondu v obci se zrodil už v roce 2009, kdy se začalo s výkupem pozemků a zhotovením představební dokumentace, následně byly stavební parcely pro osmnáct rodinných domků nabídnuty veřejnosti k odkupu. Poté se začalo s budováním přístupové cesty a shrnutím orné půdy, nakonec nastoupily do práce firmy, které začaly s přípravou inženýrských sítí a postupně vybudovaly kanalizační, vodovodní, elektrické a plynové přípojky.

Největší stavební ruch na sídlišti začal panovat v loňském roce, kdy se majitelé pustili do budování svých nových domovů. Na jaře letošního roku se začalo s výstavbou veřejného osvětlení a nových chodníků podél přístupové cesty a po sídlišti. V této době jsou těsně před dokončením.

V druhé polovině srpna je naplánováno položení asfaltového koberce a osazení přístupového schodiště pro pěší, po kterém bude v září následovat kolaudace. Sídliště by mělo být tím mělo být kompletně dokončené. Téměř dokončena je i většina rodinných domků a jejich majitelé se už pomalu zabydlují, zbývající jsou v konečné fázi stavby.

Ulice se jmenují podle starostů

„Záměrem této významné investiční akce bylo přilákat do městyse mladé rodiny a tím snížit věkový průměr obyvatel v obci. Na sídlišti též vzniknou tři nové ulice, kde bude platit přednost zprava a rychlost omezena na 30 kilometrů za hodinu. Ulice ponesou jména prvorepublikových starostů obce a to Pražákova, Hejzlarova a Dynterova," uvedl starosta městyse Josef Král.

Jiří Mach

Autor: Redakce

31.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení