Skatepark dosloužil, náhradou je hřiště

„V posledních letech už také opadl počáteční boom a prostory byly využívány jen minimálně. Pro další využití prostoru se nabízelo vybudování in-line hřiště, které je prioritně určené pro bruslení a hokej. Je ale víceúčelové a nechá se využít například na hokejbal, florbal, případně kopanou, nebo jiné míčové hry," vysvětlil starosta Josef Král.

V zimně plánují využívat hřiště, pokud bude příznivé počasí, na klasický lední hokej. Na ploše hřiště je položený speciální povrch, který je určený pro in-line sporty. Materiál je ale možné v zimních měsících pokrýt ledovou vrstvou a využít tak hřiště pro bruslení. Hrací plocha je ohraničená klasickými hokejovými mantinely a za brankami jsou nataženy sítě.

Kolečkové brusle jsou dnes v módě a pro děti to bude bezpečné místo, kde se budou mít možnost tento sport naučit. Cílem radnice bylo také děti a mládež dostat ze silnic a poskytnout jim prostor, kde si budou mít možnost v bezpečí zabruslit.

„Hřiště bude využíváno jak školami, tak i veřejností. V současné době zpracováváme provozní řád, kde budou nejen pravidla pro používání hřiště, ale i jak bude možné hřiště využívat. Dopoledne asi do 15.00 hodin to budou školy, a to jak základní, tak i mateřské, případně i střední. Odpoledne bude k dispozici pro zájmové oddíly. Například hasiče, fotbalisty, hokejisty a další skupiny, které si to objednají. Samozřejmě i veřejnosti," upřesnil starosta.

Osvětlení umožní i večerní provoz

Hřiště má také osvětlení a bude jej možné využívat i ve večerních hodinách. Pokud bude večer hodně využívané, tak prý mají v plánu osvětlení předělat a posílit ho o další, aby bylo osvětlené z obou stran, a netvořily se na ploše stíny.

„Vstup na hřiště bude zdarma, ale musí se ctít pravidla, aby nedošlo k úrazu. Na provoz bude dohlížet správce, protože v našem zájmu je, aby sportoviště vydrželo sloužit co nejdéle. Věříme, že si sem každý, kdo si bude chtít zasportovat, cestu najde," řekl starosta.

Hřiště přišlo obec na necelých osm set tisíc korun. Z toho se městysi podařilo získat na výstavbu dotaci čtyři sta tisíc korun z programu obnovy venkova.