„Hlavním důvodem vytvoření nových stránek bylo především jejich zpřehlednění pro občany a snazší orientace v jednotlivých sekcích,“ uvádí tajemník Městského úřadu Petr Tyč a dodává:

„Velká výhoda oproti starší verzi z roku 2014 spočívá v tom, že občané si mohou prohlédnout web podstatně přehledněji na svých mobilních telefonech a naskýtá se jim tím zároveň možnost snazší komunikace s radnicí.

Novoměstský zámek
Novoměstský zámek opět vítá návštěvníky

Verze, kterou jsme nyní spustili, je v pořadí již čtvrtou výraznou změnou webové tváře našeho města od roku 2002.“

Web nyní umožňuje komfortní přístup k informacím prakticky z jakéhokoliv zařízení. Zachována zůstala i služba „Přečíst nahlas“, kterou mohou využít uživatelé se zrakovým omezením, ale samozřejmě nejen oni.

Ilustrační foto
Ve vedení Nového Města jsou změny

Obsah zůstal shodný, nic nechybí. Co se změnilo, je strukturování informací a vzhled, který je ovšem stále určován platným grafickým manuálem města. Jistě potěší i aplikace „V obraze“, která po stažení do mobilu upozorní na nově přidané informace ze záložky: Zprávy, Kalendář akcí, Úřed-ní deska a Fotogalerie. A to i z okolních obcí, které tuto aplikaci využívají, jako jsou například Dobruš-ka, Bohuslavice, Jaroměř, Provodov a další.