„Vánoční strom dostal letos zbrusu novu podobu, a to nové osvětlení v délce čtyři sta metrů s více než třemi tisíci kusy světýlek a dále byl doplněn devadesáti novými zlatými koulemi. Zdobí ho také původní padající světlo a vánoční hvězda,“ popisuje Eva Kupková z novoměstského městského úřadu a dodává, že poblíž stromu stojí Škopkův betlém a sváteční výzdobu dostala zároveň i studna poblíž vánočního stromu, kde jsou umístěné adventní lucerny.

Slavnostní rozsvícení stromu a první lucerny na adventním věnci se bude konat v neděli 1. prosince v 16.30 hodin. Těšit se můžete na vystoupení dětí z Mateřské školy Rašínova a na žesťové sdružení Stavostrojka. Vánoční strom je vyzdoben nejen na Husově náměstí, ale také v Krčíně u Základní školy a na Luštinci, Malecí, ve Spech a ve Vrchovinách.

I podloubí Husova náměstí již zdobí tradiční vánoční stromečky, jejichž výzdobu mají každoročně na starosti novoměstské školky, školy a další instituce a kolektivy. „Atmosféru adventu můžete přijít nasát již o den dříve, a to do městského muzea, které pro vás v sobotu od 17 hodin připravilo Vánoční muzejní noc,“ zve Eva Kupková.