Plánovaný začátek prací na druhé etapě oprav Náchodské ulice se prý díky rychlé práci stavební firmy a příznivým klimatickým podmínkám zkrátil o pět dní. Místo dnes začala už ve čtvrtek. Druhá etapa potrvá ale až do 30. srpna a bude při ní rekonstruován i most nad železniční tratí u firmy Ammann.

V souvislosti se zahájením druhé etapy oprav došlo ke změně dopravní značení. Už například odpadly kolony na křižovatce u Papežů, kde byla doprava během první etapy řízena semafory. I tak si ale musí řidiči dávat pozor na některé změny, které s sebou dopravní opatření přinášejí.

„Rekonstrukce samotné Náchodské ulice bude prováděna vždy na polovině vozovky tak, aby byla umožněna místní doprava včetně dopravy autobusové. K dispozici tedy bude jeden jízdní pruh komunikace, doprava bude řízena semafory. Nejdříve bude prováděna rekonstrukce pravé strany komunikace ve směru od křižovatky U Papežů a následně strana levá. Samozřejmě budou provizorně zpřístupněny vjezdy a vchody do jednotlivých nemovitostí," sdělila Eva Kupková z městského úřadu.

Pro osobní dopravu je dál vedena objízdná trasa ulicemi Havlíčkovou, Rašínovou, ul. 28. října, na kruhový objezd u hasičské zbrojnice a ulicí T. G. Masaryka směrem na Vrchoviny. Objížďkový jízdní řád pro autobusy bude platný od dnešního dne.

„Rád bych poděkoval stavební firmě, která po celou dobu realizace I. etapy rekonstrukce ulice Náchodské vstřícně zajistila téměř bezproblémový přístup místních k jejich firmám a domům. Děkuji také ostatním účastníkům stavby, neboť i díky nim může být II. etapa rekonstrukce zahájena o několik dní dříve." uvedl k průběhu stavebních prací starosta města Petr Hable.