Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoměstští předškoláci dováděli na ledě

Nové Město nad Metují - V průběhu tohoto školního roku absolvovaly děti z mateřských školek v Novém Městě nad Metují školičku bruslení. Již v minulém školním roce navštěvovala školičku bruslení MŠ Krčín. Letos se k ní přidaly i MŠ Rašínova a MŠ Na Františku. Během kurzu, který trval 10 a více lekcí, se na ledě v jednom týdnu vystřídalo až 87 dětí předškolního věku.

18.3.2015
SDÍLEJ:

Novoměstské mateřské školy na ledě.Foto: Archiv organizátorů akce

Cílem tohoto kurzu bylo především seznámit děti s ledovou plochou, naučit je základní metodické prvky bruslení (udržení rovnováhy, stromeček, cibulky, vlnky, základy překládání). A to se nám, myslím, podařilo i přesto, že téměř polovina dětí byla na bruslích prvně. Chvála nepatří jen dětem za jejich sportovní dovednosti, ale také pedagogům a rodičům, kteří se rozhodli, že i přes prvotní obavy, které jsou samozřejmě pochopitelné, do tohoto projektu půjdou a zkusili to. Bylo velmi milé pozorovat, s jakou trpělivostí a snahou pomáhali dětem při zavazování bruslí, snažili se je podpořit například při opakovaných pádech na ledě, zajišťovali jim servis u mantinelu. Měli jsme velikou radost, že se k nám na led děti vracely rády, vítaly nás s úsměvem na tváři a díky tomu jsme všichni mohli prožít spoustu pěkných chvilek se sportem. Kurz bruslení jsme zakončili ve slavnostním duchu za přítomnosti patronky Marie Petruželkové a místostarosty Ing. Michala Besedy, MBA. Na začátku představení všichni přítomní shlédli krátké vystoupení volných jízd dětí z oddílu krasobruslení z Nového Města nad Metují. Následovala ukázka toho, co všechno se děti z mateřských školek v kurzu naučily. Jako sladká tečka bylo slavnostní předávání diplomů a medailí všem účastníkům kurzu. Díky sponzorskému daru společnosti VERNER POTRAVINY s.r.o. nechybělo ani sladké překvapení.

Velký dík patří zastupitelce Marii Petruželkové, která se osobně zasloužila při podpoře dětí ve sportovních aktivitách a především pomohla zajistit finanční prostředky z rozpočtu města tak, aby děti mohly navštěvovat tento kurz zdarma.

Touto cestou bych rovněž ráda poděkovala také svým kolegům Jarmile Hartmanové, Dáše Rejtharové, Jaroslavu Matějkovi, Josefu Černému a Václavu Poláčkovi, bez kterých by celá akce nebyla možná. Jsou to lidé, kteří svůj volný čas věnovali dobré věci! Děkuji také vedení TJ Spartak Nové Město nad Metují, jmenovitě Kamilu Prausovi a Michalu Vaňkovi, za pomoc při zajišťování celé akce.

A co říci závěrem? Budu moc ráda, pokud se v dalším školním roce opět na ledě potkáme.

Romana Hladíková

Autor: Redakce

18.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení