„Bylo to velice milé setkání, dětem jsme kromě postýlky přivezli také spoustu dárků jako například plyšáky, puzzle, autíčka a další hračky,“ řekl Deníku David Novotný s tím, že by chtěl z této akce, kdy „královny krásy“ předávají dary, udělat v Náchodě tradici.

Na dětské oddělení Oblastní nemocnice Náchod, a.s. dorazila vzácná návštěva, která předala nemocnici dar v podobě dětské postýlky pro kojence. Jednalo se o Jitku Válkovou, Českou Miss 2010, která v doprovodu Davida Novotného, organizátora charitativních akcí, předala nemocnici, konkrétně primáři dětského oddělení Luďkovi Týcemu, dětskou postýlku od firmy Proma Reha Česká Skalice a od Nadačního fondu Petra Pakosty.

Kromě slavnostního předání se celá výprava včetně přítomných dárců postýlky vypravila do prvního a druhého patra přímo za dětmi do pokojů. Obdarovala je sladkostmi, hračkami a dalšími dárky. Nechyběla ani autogramiáda České Miss.

„Postýlka je pohodlná, polohovatelná, jednoduchá k ovládání…, dále je tichá, což je důležité v případě, že se dítě potřebuje v noci vzbudit – nevznikne při tom hluk,“ uvedl primář Luděk Týce s tím, že takovouto postýlku na dětském oddělení dosud neměli a jsou za ni rádi.

„Sedm let jsem s dárky navštěvoval Fakultní nemocnici v Hradci Králové, zde v náchodské nemocnici jsem poprvé, a doufám, že ne naposled – chtěl bych z toho, aby České Miss předávaly v Náchodě dary, udělat tradici,“ uvedl David Novotný.

Postýlka, která bude na dětském oddělení náchodské nemocnice sloužit těm nejmenším pacientům, má hodnotu 15 tisíc korun.