Porotci ocenili i další vesnice v našem regionu. Na stupních vítězů tak stanul také Žďár nad Metují. Obec získala druhé místo a půl milionu korun od Královéhradeckého kraje. Radost panuje i v Božanově, kde obdrželi cenu hejtmana za systematickou podporu dostupnosti služeb na venkově a navíc zazářili v kategorii „inovativní obec“. Pokud obec uspěje v celostátním kole, mohla by získat vůz Citigo na půlroku.

Uspěly i Nahořany, kterým soutěž přinesla zlatou cihlu v Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje 2019, kategorie B - obnova či rekonstrukce staveb venkovské zástavby, a to za Informační centrum v místní části Lhota u Nahořan.

O titul Vesnice roku se v kraji letos ucházelo 12 obcí. „Velice si cením všech, kdo mají odvahu se do soutěže přihlásit. Prakticky ve všech obcích, které jsem v posledních letech navštívil, je patrné, jak na jejich rozvoji občané pracují a zvelebují je. Konkurence v této soutěži je tedy obrovská. Přesvědčit porotce k udělení některé z hlavních cen není nic jednoduchého,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.