Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O nejlepšího kulečníkáře Jetřichova aneb Joska kap

Jetřichov - Jedna dubnová sobota vítá účastníky čtvrtého zápolení O nejlepšího Jetřichováka v kulečníku. Turnaje se mohou zúčastnit pouze jetřichovští matadoři, přespolní přijdou maximálně fandit. Konkurence se schází silná.

19.5.2014
SDÍLEJ:

Jedna dubnová sobota vítá účastníky čtvrtého zápolení O nejlepšího Jetřichováka v kulečníku. Turnaje se mohou zúčastnit pouze jetřichovští matadoři, přespolní přijdou maximálně fandit.Foto: Kamil Linhart

Nechybí obhájce vítězství Joska Novák st., za ním se do pivnice u Seidlů hrne Rosťa Hampl, loni druhý, z auta vyskakuje Joska Pejchal ml.,ředitel turnaje a držitel trofeje za třetí místo. Za nimi je vidět dalších 13 hráčů, včetně jediné ženy turnaje, zapisovatelky Verči Kousalové. Organizátoři mají předem připravený systém, zápasníci se rozlosují do třech skupin a už se rovnají koule na zelené plátno. Šťouch stíhá šťouch, body utěšeně přibývají na počitadle a každý zápas je peprně komentován přihlížejícími.

Turnaj je okořeněn rodinnými bitvami, zápasí spolu oba Pejchalové, Milan Škorpík utrpí vítězství se svou partnerkou Verčou, mladší z Nováků zaváhá v zápase se svým otcem. Tabulky se zaplňují výsledky, oba Joskové počítají seč jim síly a hladina posilujících nápojů stačí. Verča průběžně zapisuje a kontroluje hladký průběh zápasů. Od pípy vše sleduje početná skupinka Seidlovic, zásobující účastníky turnaje nápoji a skvělými výpečky. Čas oběda je jediným okamžikem, kdy utichnou vášně. Jediná debata se strhne o počet knedlíků, spořádaných jednatelem turnaje Joskou Novákem ml..

Poté se opět rozběhnou boje, tabulky se průběžně uzavírají a blíží se nepopulární, ale spravedlivý pavoukový systém. V boji ve skupinách uváznou Joska Pejchal st., Pepa Gorgán, Jan Matěna a Kikina.

Zbylých dvanáct soupeřů je podle úspěšnosti rozepsáno do pavouka a rozjíždějí se líté vyřazovací boje. V nich dojde dech několika favoritům a začínají se rýsovat zajímavé semifinálové dvojice. Vypadává Milan Škorpík, Lukáš Mervart, Rosťa Hampl, Míra Retr, Kamil Linhart a Martin Čepl. Zápas stíhá zápas, jedno z překvapení turnaje, pan Josef Pavlínek, bohužel z pracovních důvodů musí vzdát boj o čtvrté až šesté místo. Zbylá dvojice, Pepa Andrš a Tomáš Janoušek se pere o 4 místo. Pepa vítězí.

O prvenství v turnaji bojují Joska Pejchal ml. a oba Nováci. Bitva bude napínavá, začíná Joska Pejchal a mladší z Nováků. První zápas zázračným obratem získává Joska Pejchal. Následuje rodinná odveta Nováků. Po tuhém boji mladší Joska nechává šanci na vítězství svému otci, jenž se po lehkém občerstvení vrhne do souboje o první místo. Rozhodne pevnější ruka a přesnější muška. Soupeřem mu je zkušený matador, mladší z Pejchalů. Drtivým zahájením nastupuje Joska Novák, řečený Komár, Pepa Pejchal se zoufale snaží udržet nasazené tempo. Komár drží nasazenou laťku a nakonec pouhých 6 bodů rozhodlo o jeho obhajobě vítězství. Je už potřetí za sebou vítězem, tudíž v Jetřichově je nejlepší.

Konečné pořadí je tedy následující: 1. Josef Novák st. 2. Joska Pejchal ml., 3. Pepa Novák ml., 4. Pepča Andrš, 5. Tomáš Janoušek, 6. pan Josef Pavlínek, 7. Míra Retr , 8. Rosťa Hampl, 9. Martin Čepl, 10. Milan Škorpík, 11. Lukin Mervart, 12. Kamil Linhart, 13. Pepa Pejchal st., 14. Veronika „Kikina" Kousalová, 15. Jenda Matěna,16. Pepa Gorgán

O hladký průběh turnaje se postarala souhra všech účastníků, vzájemný respekt a duch fair play. Poděkování patří rodině Seidlů, která na sebe vzala starost o plné žaludky a hrdla sportovců. Řada sponzorů pořadatelům věnovala spoustu hodnotných cen.

Kamil Linhart

Autor: Redakce

19.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení