Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchodní akademie má nejlepší fiktivní firmu v ČR

Náchod -Fiktivní Firma Force, s. r. o. studentůObchodní akademie Náchod se prosadila a na souděži s mezinárodní účastí získala druhé místo v hlavní soutěži o nejlepší stánek.

9.4.2011
SDÍLEJ:

Studenti vítězmé fiktivní firmy.Foto: Archiv fiktivní firmy.

„Nasedat, jedeme.“ Ta dvě slova mě vytrhla z přemýšlení, zda jsme sbalili opravdu úplně všechno, co budeme potřebovat. Doufejme. Ohlédla jsem se po ostatních, po mých spolužácích. Jsou všichni tak napnutí jako já? Zdá se, že každého z nás cesta do Prahy v myšlenkách zaměstnává. Neodjíždíme na výlet, ani na exkurzi po památkách. Naším cílem je 17. Mezinárodní veletrh fiktivních firem. Jsme studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie Náchod, ale na tři dny se proměníme v obchodní zástupce firem Force, s. r. o. a Caspo, s. r. o.

A jsme na místě. Dívám se okolo sebe na ten mumraj. Že se tomu vůbec divím. Holešovické výstaviště muselo připravit fiktivním firmám ze 16 evropských zemí místo pro 187 stánků. Všichni se v nich snaží co nejlépe připravit na obchodování – zdobí a upravují stánek, převlékají se do obleků, společenských šatů, někteří zvolili tradiční kroje své země.

První zákazníci jsou tady – obchodování začíná. Nabízíme své produkty, vyplňujeme daňové doklady, tréma a nejistota nás opustily, i když k našim stánkům přistupují i cizinci. České „Dobrý den“ vystřídalo „Hello!“ či „Guten Tag!“ Jak se nám znalosti z cizích jazyků hodí! První den pomalu končí. Uvidíme, co přinese ten další.

Následující den patří široké veřejnosti, a tak za námi přijíždějí žáci našich třetích ročníků, aby na vlastní oči viděli, co je za rok čeká, až od nás převezmou pomyslnou štafetu. Je na nich vidět, že jsou ve svém živlu. Nadšeně obchodují, protože organizátoři pro zákazníky připravili fiktivní peníze. Všichni se však tváříme, že je vše jako doopravdy. Mezi naše zákazníky dnes patří i komisaři, tedy ti, kteří hodnotí vzhled stánků, úroveň prodeje a zpracování prodejních katalogů. Kdo však bude ten nejlepší, se zúčastněné firmy dozvědí až třetí den.

Třetí den je na všech patrná určitá únava, přestože se organizátoři snažili o naše rozptýlení a přichystali pro nás i doprovodný program – soutěže, přehlídku národních tanců a prezentace jednotlivých států.

Očekávaná chvíle vyhlášení těch nejúspěšnějších přichází. Vzájemně se utvrzujeme v tom, že mezi tolika soutěžícími firmami z tolika zemí nemáme šanci na umístění na předních místech. Ale tak nějak uvnitř tajně myslíme na to, že bychom přece jen mohli nějaké dobré místo získat.

Vyhlašování vrcholí - „… a druhé místo v hlavní soutěži o nejlepší stánek získává firma Force, s. r. o. Obchodní akademie Náchod. Blahopřejeme!“
Naše paní učitelky, které nás doprovázejí a kterým vděčíme za vše, co umíme, se radují s námi. Nádherný pocit. Všechno jejich i naše úsilí, společné hodiny práce a příprav se proměnily v obrovský úspěch.

A Evropské sociální fondy, které financují projekt naší školy „Dnes fiktivně, zítra reálně“, a za jejichž podpory se u nás předmět Fiktivní firma vyučuje, jsme určitě přesvědčili, že jsme nezaháleli.

(Adéla Kusaníková, studentka Obchodní akademie Náchod)

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení