Přijít se podívat může každý. Vedle těžké techniky návštěvníky čeká i ukázka záchranných akcí nebo možnost plavby pro veřejnost v obojživelných vozidlech po přehradě.

„Plavby se budou konat ve Lhotě u Nahořan za kostelem," upozorňují organizátoři akce.

Příjezd military techniky se očekává už ve čtvrtek, v pátek je na programu kontrola plovoucí techniky, cvičení nájezdů do vody a další kontroly. Do 17 hodin bude nácvik a předváděcí jízdy. Velká show pak vypukne v sobotu od 9 hodin ráno. Po poradě řidičů a obsluhy plovoucí techniky bude akce v 10 hodin oficiálně zahájena. V 11 hodin dojde na ukázku záchrany obyvatel při povodni, v pravé poledne je na programu seskok parašutistů do vody a simulace záchrany jednoho z nich. V 15 hodin dojde k simulaci požáru na vodě jednoho z plovoucích transportérů a následné hašení a odtah za pomoci potápěčů. Do osmé hodiny večer budou ukázkové jízdy pro zájemce, ve 21 hodin je na programu večerní cvičení a předvádějí jízda.

V neděli v 10 hodin začnou ukázkové jízdy pro veřejnost, přiletí také helikoptéry. V poledne dojde na ukázku záchrany tonoucích z převrhnuté loďky za přispění nejen těžké techniky, ale i potápěčů. Ve 14 hodin se nalodí hasičské auto a dojde na simulaci požáru ve vodě v transportéru. Do večera pak budou ukázkové jízdy pro veřejnost. Konec cvičení je plánován na půlnoc.

Akci pořádá Veteran military technika Borová a studio Fallad.