K oslavám byl letos opravdu velký důvod. Nejen že se podařilo rozšířit letový park o nový kluzák, ale hlavním důvodem bylo nově vybudované sociální zařízení.

Již delší dobu vedení klubu přemýšlelo jak vyřešit problém s nevyhovujícím sociálním zařízením které bylo umístěno v rozpadajících se buňkách a jejichž rekonstrukce by byla nákladná a řešení pouze na chvíli. V loňském roce si proto nechali zpracovat projekt na výstavbu nových sociálek a po zjištění výše rozpočtu je ale polil pot na čele…

Po dohodě ale usoudili že je to jediné rozumné řešení a že akci rozplánují do několika let a budou na stavbě pokračovat podle finančních možností klubu. Pak se ale objevil nápad zkusit požádat o státní dotaci a tak si v listopadu loňského roku podal aeroklub žádost. Velké překvapení a radost přišla v únoru, když dopis z Ministerstva financí ČR potvrdil přidělení dotace ve výši jednoho miliónu korun.

Po nezbytnýczh přípravách se v květnu do práce se pustili všichni členové klubu a věnovali stavbě veškerý svůj volný čas i s tím že omezili své oblíbené létání na minimum. Tvrdá práce se ale vyplatila a v sobotu bylo zbrusu nové sociální zařízení uvedeno slavnostně do provozu.
Při hodnocení letošní sezóny patřilo největší poděkování Petru Bubákovi, který prováděl zednické práce a Petru Jiráskovi za obětavé zajišťování hladkého průběhu stavby a za zhotovení instalačních rozvodů – ten obdržel i čestné uznání jako nejlepší brigádník roku. Poděkováno ale bylo všem, kteří se na výstavbě podíleli.

Na řadu přišlo i ocenění pilotů, jak těch, kteří s létáním teprve začínají, tak i těch kteří úspěšně reprezentují hronovský Aeroklub po republice. Na první příčce v klubu se letos umístil Antonín Teichmann, který obsadil čtyřicáté místo v republice z pětsetosmdesáti hodnocených pilotů.
Slavnostního zakončení sezóny se zúčastnil i starosta Velkého Poříčí Josef Král a poslankyně Zdeňka Horníková, která ještě přispěla klubu z nadačního fondu na vybudování dětského koutku, který má klub v plánu vybudovat příští rok.

Na příští sezónu se tak mohou těšit nejen piloti, ale i ti kteří letiště navštěvují ať již pravidelně a nebo třeba cyklisté, kteří kolem jen projíždějí a zastaví se podívat na letadla a nebo se občerstvit. (Jiří Mach)