Od 11 hodin začala v kostele motomše, při níž farář vzpomenul i oběti dopravních nehod a letos také i tisíce obětí covidu. Poté, co strojům čekajícím před kostelem požehnal svěcenou vodou, vyrazili mnozí na hromadnou vyjížďku po okolí. Počasí ale pro cestování na motorce zrovna příliš nepřálo - déšť a slunce se střídaly s rychlostí změn na křesle ministra zdravotnictví.

„Nejeli jsme všichni a třikrát jsme cestou zmokli, takže někteří se odpojovali a do cíle jsme nakonec dorazili jenom čtyři,“ říká účastnice sobotní vyjížďky Jana Dimterová.

Duchovní správce farnosti Martin Lanži se sám rád pohybuje po svém „rajónu“ na skútru. „Když je dobré počasí, tak na něm jedu i na mši. Během léta to je báječné cestování,“ prozrazuje, že za sedm let na svém Piaggiu najezdil po farnosti mezi kostely přes 14 tisíc kilometrů. K motocyklu se dostal až v dospělosti.

„V dětství jsme měli kvůli rodinné tragédii motocykly zapovězené. Před sedmi let mě broumovský fotograf Jan Záliš trochu vyhecoval a jednu srpnovou sobotu večer mi půjčil svůj skútr. Za zpěvu nebeského ptactva jsem projel z Křinic na faru a hned se mi to zalíbilo,“ vzpomíná na své začátky za řídítky skútr. „Koupil jsem toto Piaggio a jsem s ním moc spokojen," chválí si svižné přibližovadlo.