Do Náchoda zamířily celebrity z celé republiky. Na rozdíl od Prahy se v Náchodě uvolnily, a tak šly zábrany brzy stranou. Třeba herečka Zdena Studénková se ještě v pozdních nočních hodinách na afterparty pod střechou hotelu odvázala při hitu Sladké mámení, který v roli zpěvačky předváděla v populárním filmu S tebou mě baví svět. Titul Muž roku 2014 během finálového večera nakonec získal třiadvacetiletý student práv z Brna Tomáš Dumbrovský.

Nový nej muž Česka po finále prozradil, že je stále nezadaný. Že by se na něj však dívky nyní najednou začaly vrhat, to si prý nemyslí. Tomáš Dumbrovský řekl, že nejnáročnější v celé soutěži, na kterou se připravoval zhruba už od jara, pro něj byla volná disciplína.

Finálový večer moderovaly opět Eva Decastelo a Tereza Zimová. Publikum se bavilo, když žertovaly třeba s náchodským starostou Janem Birke, kterého nazývaly plyšákem či lišákem. Birke bodoval, když měl jako starosta pronést zdravici. Své vystoupení začal tím, že se najednou vydal po molu směrem k publiku v záři reflektorů jako finalisté, aby si užil chvíli slávy. Rozepínal si při tom ladně sako se slovy: „Dovolte mi, abych se představil. Je mi 45 let, pocházím z Náchoda a jsem starosta. Číslo mi však ani nedali," pronesl s nadsázkou Birke a publikum se řehtalo. Pak pochválil půvab moderátorek: „…když se dívám na tyto dvě krásné dámy, mám pocit, že jsem na finále Miss ČR."

V porotě zasedla řada známých tváří z televizních obrazovek či magazínů, třeba Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová, Kateřina Kornová, Michaela Nosková či Anife Vyskočilová. Na pódiu se ukázal Daniel Hůlka, jako dračice a v odvázaném oblečení z latexu zpívaly Renata Drössler a Marcela Březinová. Jedním z vrcholů večera byl operní přednes z Fantóma opery.

Už patnáctý v pořadí Muž roku Tomáš Dumbrovský bude Českou republiku reprezentovat na soutěži Mister International. „Je to pro mě velká čest, že vítězové odletí na mezinárodní soutěže reprezentovat naši zemi," dodal David Novotný. Připomněl, že do soutěže Muž roku 2014 se tentokrát přihlásilo 977 uchazečů, z nich bylo vybráno dvanáct finalistů. Mezi přihlášenými muži letos převládali podnikatelé, studenti a barmani. „Celý výtěžek z večera bude věnován Stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, vítězovi Muže roku 2009 Martinovi Zachovi na jeho rehabilitaci a Ústavu sociální péče v České Skalici," uvedl David Novotný.