Podívejte se, jak vypadá zdejší náměstí před vypuknutím velké slávy, která jistě díky bohatému programu přiláká návštěvníky i z širokého okolí. Na přípravy ležérně dohlížel i místní kocour.

Nabitý den začne už v devět hodin ráno a končit se bude pozdě v noci. Oslavy začaly ale již dnes večer, kdy se od 18 hodin na vyhlídce Vysoký kámen konalo slavnostní odhalení informační tabule vytvořené žáky ZŠ Stárkov. Program pokračuje po setmění v areálu Tábora pod Vysákem, kde putovní letní kino promítne snímek Invalida.

VÍTE, ŽE:
- místo nazvané Stárkov leželo ve středověku uprostřed pohraničních hvozdů země České, jeho kolonizace českými obyvateli začala v 1. polovině 13. století.
- první opevněné sídlo v okolí dnešního Stárkova vzniklo kolem roku 1250
- v roce 1544 se pánem ve Stárkově stal Bernard Žehušický z Nestájova. Jeho nástupce Hertvík Žehušický z Nestájova dne 1. září 1573 povýšil Stárkov na město se všemi právy k tomu náležejícími, včetně práva hrdelního
- Stárkovu udělil městský znak, který na červeném štítě znázorňuje zlatého medvěda doprava obráceného a za ním borovici přirozených barev. Ke znaku se vztahuje pověst, která vypráví o silném muži, jenž byl v lese napaden medvědem. Muž medvěda přemohl, uvázal řetězem k borovici a potom přivedl ochočeného domů.