Sluncem zalitá obloha přilákala rekordní počet příznivců zdravého pohybu. Na start, který byl tradičně u hasičské zbrojnice, se dostavilo 629 účastníků. Na trasu pro pěší, kde si bylo možno vybrat z délky 13, 18 a 26 kilometrů, vyrazilo celkem 194 turistů všech věkových kategorií. Pro cyklisty byly připraveny čtyři trasy o délce 25, 35, 50 a 60 kilometrů, těch vyjelo na trasu celkem 435.

Pro letošní rok vybrali pořadatelé okruhy vedené na Policko, Machovsko a Stolové hory. Část dvou nejdelších tratí pro cyklisty vedla i po polském území. V cíli, který byl rovněž u hasičské zbrojnice, na každého účastníka čekala výborná klobása a diplom za úspěšné absolvování trasy. Připraveno bylo i další občerstvení a možnost odpočinout si u reprodukované hudby a probrat zážitky z trasy.

V prostoru startu a cíle po celou dobu prezentovala místní firma Cyklo Ryšavý hit letošního roku – elektrokolo, jízdní kolo doplněné o pohon elektromotorem, který pomáhá zejména při zdolávání kopců. Každý zájemce měl možnost vyzkoušet si komfort jízdy po okolí, a kdo se zkušební jízdy zúčastnil, přijel nadšený. Počasí letos přálo, a tak rekordní počet účastníků byl oproti loňsku překonán o sto dvacet devět, což značí že tato akce získává každým ročníkem na větší popularitě.

(Jiří Mach)