Sál zcela zaplnili i rodiče příbuzní a kamarádi, kteří přišli mladé tanečníky podpořit a též se podívali na jejich ladné kroky při tanci.

V devatenáct hodin nastala chvíle, kterou většina očekávala s trémou a nervozitou – to všichni tanečníci ve slavnostním nástupu zaplnili parket Čapkova sálu a všem přihlížejícím předvedli ukázky všech tanců, které se v kurzu naučili. Úvod věnečku se jim vydařil, což bylo znát i na potlesku všech, kteří se přišli na své ratolesti podívat. To již ze všech opadla i nervozita a oddechnout si mohli i manželé Štěpovi, kteří se po celou bodu trvání kurzů snažili vštípit rozjařeným teenegrům základy společenského tance a etikety chování. Dle jejich slov se letos opět sešla výborná parta mladých lidí, kteří měli zájem aby se něco naučili a celou dobu s nimi byla výborná spolupráce.

Slavnostní úvod zakončila ředitelka KIS Marcela Kollertová, která poděkovala manželům Štěpovým za trpělivost a ochotu při pořádání kurzů a všem účastníkům popřála, aby se jim to, co se v kurzu naučili hodilo v budoucím společenském životě. Poděkování se dostalo i kapele Modeus, která hudebním doprovodem tanečníky kurzem provázela, následně ještě předala tanečním mistrům a kapele květiny a malé dárky. Pozadu nezůstali ani mladí tanečníci, kteří vyslali své zástupce, aby za všechny poděkovali a předali květiny a malé dárky svým učitelům.

V následném programu již pokračovala zábava dle tanečního pořádku ve kterém nechyběla ani rodičovská volenka, nebo vzájemné předávání dárků svým partnerům. Výborná nálada panovala až do doby blížící se půlnoci, kdy se věneček chýlil ke svému závěru, to se ještě naposledy přišli manželé Štěpovi se všemi rozloučit a popřát mladým tanečníkům hodně úspěchů v dalším životě a to, aby zde nabyté zkušenosti nadále uplatnili. Jako poděkování od tanečníků následoval bouřlivý potlesk.

Po závěrečné skladbě přišel definitivní konec tanečních kurzů a závěrečného slavnostního věnečku, i když se nikomu ještě moc domů nechtělo, tak ale všechno jednou končí a tak nezbývá než předvést nově naučené taneční figury v nadcházející plesové sezóně.

Jiří Mach