Dvořák to ale neunesl a po přečtení zprávy kontrolního výboru zastupitelstva města, se rozhodl vzít si život. Ve svém voze se pokusil otrávit výfukovými plyny. Měl ale štěstí. Kolegové ho našli včas a zachránili mu život.

Jak se stavíte k obviněním, že jste vykazoval a nechával si proplácet hodiny nebo směny, které jste ve skutečnosti neodpracoval?
Kontrolní výbor mi neuznal směny vykázané jeden krát za měsíc na plánovaní nepřetržitého provozu a zpracování podkladů pro vyplacení mezd strážníkům. To je všechno.

Jak se díváte na obvinění, že jste opakovaně čerpal pro své osobní potřeby benzín, který jste platil z prostředků města?
Nafta tankovaná mimo Jaroměř byla vždy následně dotankována do vozidla KIA. U toho se totiž několikrát v minulosti vyskytla závada - rozsvítila se chyba na motoru - a mechanik v servisu nezjistil závadu motoru, ale konstatoval, že je to špatným palivem. Tak jsem občas při cestě kolem značkové čerpací stanice natankoval pro toto vozidlo palivo. Závada se přestala objevovat. Teď je mi to dáváno za vinu jako krádež. Že by mohl někdo toto dělat pro služební vozidlo poté, co z něj udělají lumpa, nikdo nepochopí.

Jak si vysvětlujete všechna obvinění?
To je tak, když naštvete starostu. Udělají vše, aby vás znemožnili. Prostě nikdy nebyl prostor k tomu, abych se třeba bránil na zastupitelstvu. Tam je člověk závislý na tom zda dostane, nebo nedostane slovo. Co dodat? Podáte trestní oznámení na své nadřízené a největší lump a teď i zloděj jste vy. Když to z člověka navíc udělají veřejně, napadnou vás různé věci. V současné době vše řeším přes právníky. (Připravil: Jiří Máslo)