VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelům Broumovska svítá naděje

Broumov - Agentura pro rozvoj Broumovska prostřednictvím projektu „Podpora zaměstnatelnosti osob se základním vzděláním na Broumovsku“ nabízí nezaměstnaným lidem se základním vzděláním, případně s vyučením v oborech, o které není na místním trhu práce zájem, zlepšit šance na získání nového zaměstnání.

24.3.2012
SDÍLEJ:

Na úvodním setkání v sále Kreslírny broumovského kláštera byli účastníci seznámeni s projektem. Foto: Archiv

Cílem je zvýšení zaměstnanosti

Cílem projektu, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky, je zvýšení zaměstnatelnosti obyvatel Broumovska zvýšením a osvojením nových znalostí a dovedností, zvýšením motivace k pracovnímu uplatnění a individuální podpora po celou dobu účasti v projektu.

Uchazeči se o sobě dozvědí, která práce jim vyhovuje, naučí se nové věci z oblasti hledání práce a pracovněprávních záležitostí a hlavně získají nové odborné dovednosti v rámci rekvalifikace.

Projekt byl zahájen dvoudenním setkáním (19. a 20. března) zájemců o zaměstnání v sále Kreslírny broumovského kláštera, kde se uskutečnila úvodní prezentace celého záměru.

Zájemce vytipoval broumovský úřad práce. Na základě dotazníku a krátkého pohovoru bude pro tento rok vybráno 30 účastníků projektu.

Následovat bude testování účastníků pracovní diagnostikou Comdi, která je založena na principu sebepoznání.

Každý z účastníků tak dojde ke zjištění svých vědomostí, schopností, dovedností, profesních předpokladů a možností uplatnit se na trhu práce.

V průběhu měsíců dubna a května jsou plánovány motivační kurz, vzdělávací program a odborné rekvalifikace v činnostech, pro které budou mít účastníci projektu předpoklady a které jsou pro region Broumovska perspektivní.

„V úvahu přichází údržba zeleně a veřejných ploch, práce s křovinořezem, obsluha motorové řetězové pily, zednické, natěračské, tesařské a zámečnické práce a úklid,“ uvedl Michal Pejskar, manažer projektu, s tím, že při hledání pracovního využití bude Agentura pro rozvoj Broumovska spolupracovat s Dobrovolným svazkem obcí Broumovska, Podnikatelským klubem a úřadem práce.

„Věřím, že se pro obyvatele Broumovska jedná o velmi zajímavou nabídku, která jim může pomoci k nalezení trvalého uplatnění na trhu práce. Projekt navíc přichází v době, kdy velmi vysoká nezaměstnanost a nedostatek volných míst dopadají nejvíce na občany se základním vzděláním,“ zakončil manažer projektu Pejskar. 

Autor: Věra Sýkorová

24.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení