Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelům Police se nelíbí velké množství heren a absence slušné restaurace

Police nad Metují - Seriál Deníku před říjnovými komunálními volbami pokračuje. Co trápí obyvatele Police nad Metují? Co zde musí řešit?

25.9.2014
SDÍLEJ:

Police nad Metují.Foto: DENÍK/ Regina Hellová

Ani menší město rozprostírající se na 2440 hektarech pod stolovou horou Ostaš, kde žije 4301 obyvatel, se nevyhne říjnovým komunálním volbám. I když obyvatelé Police jsou převážně s prací zastupitelů a vedení města spokojeni, i tak se najde řada problémů, které by si přáli napravit. O tom, kdo si myslí, že by jejich přání vyplnil nejlépe, budou mít možnost rozhodnout 10. a 11. října při komunálních volbách. Nebude to ale lehké rozhodování, koho si zvolit do vedení města.

O přízeň voličů bojuje 126 kandidátů

Občané budou mít možnost na výběr ze 126 kandidátů, kteří reprezentují šest stran a sdružení. Kdo ale bude ten pravý, aby splnil jejich přání, je velké dilema.

S blížícími se komunálními volbami se množí i řada názorů obyvatel města, na co by se noví zastupitelé měli zaměřit a co by měla být po volbách jejich priorita.

Všude se najde problémů dostatek. Na jednom se téměř všichni obyvatelé dotázaní Deníkem v anketě shodli jednomyslně.

Lidem vadí herny a pochybné lokály

„Na činnost vedení města a zastupitelů si stěžovat nemůžu. Za poslední volební období odvedli spoustu dobré práce. Vybudovalo se nové víceúčelové hřiště, upravilo několik zanedbaných míst ve městě a také se snaží podporovat i aktivity spolků působících ve městě. Jediné co se mně nelíbí, tak je zbytečně velké množství heren, kde se pohybuje řada pochybných existencí. Když si chcete jít v klidu posedět a popovídat s kamarády, tak není kam. Slušnou restauraci v Polici nenajdete, jsou to jen pivnice, kde to má ke kulturnímu prostředí hodně daleko. Je to ale problém s kterým vedení města asi moc nezmůže. Jediné co by mohli, tak vymýtit z města hazard," myslí si třeba Josef Máslo.

Vykázali by z města hazard

Stejně to vidí i mladá maminka Petra K.. „Nevím co bych mohla kritizovat. Ve městě se pořád něco vylepšuje a je vidět, že představitelé města nic nezanedbávají. Vybudovali i nová dětská hřiště, což musím ocenit. Jedině, když jdete po městě, tak míjíte samou hernu a pochybný lokál, kde na vás různá individua nevhodně pokřikují. To je asi největší problém, ale zřejmě ne jen Police. Nevím jaké má vedení radnice pravomoci, ale ty herny by zakázat asi měly," postěžovala si Petra.

„Stačí se porozhlédnout okolo sebe a co vidíte? Herna, herna, putyka a okolo pochybné existence, které vás slovně napadají a urážejí. To není pro turisty dobrá vizitka města. To by se mělo asi co nejrychleji vyřešit," dodala další občanka Marie Š.

Položili jsme dvě jednoduché otázky na tělo kandidátům na starostu v Polici nad Metují

1. Jak konkrétně chcete řešit problém s počtem heren?
2. Co konkrétně je v případě zvolení vaší prioritou?

IDA JENKOVÁ
Sdružení pro rozvoj města
starostka
1. Ve městě povolujeme hernu pouze jednomu provozovateli, ostatní jsou dle současné legislativy na povolení ministerské. Ve spolupráci se sociálním odborem, občany, přestupkovou komisí, školskými zařízeními, nenastala situace natolik zásadní, že bych jako zastupitelka měla dát podnět ke striktnímu řešení této záležitosti. Pohostinská činnost je především podnikatelskou činností. Nabídka odpovídá poptávce. Úroveň je ovlivněna možnostmi a schopnostmi.

2. Díky tomu, že už nějaký čas na radnici působím, pracovala bych dál na věcech rozpracovaných a standardních. Konkrétně asi na interní úpravě činnosti odboru investic, majetku a životního prostředí. Tak, abychom byli rychleji připraveni na realizaci investičních akcí. Pro občany pokračování v zajištění kvalitní základní zdravotnické péče ve městě, dokončení dopravního generelu a parkování přibývajících aut.

JIŘÍ ŠKOP
ODS
místostarosta
1. Počítáme s otevřením diskuse o další existenci heren ve městě s tím, že jsme připraveni zákaz heren na území města podpořit, ovšem pouze za předpokladu, že to nebude mít negativní dopad na financování sportu, kultury, spolkové činnosti a zajištění některých sociálních otázek. Za poslední dobu vznikly v Polici dva menší podniky, které se těší zájmu hostů, každý z nich ale naráží na určité limity. Provozování restaurace je soukromým podnikáním, které nepřísluší provozovat městu, ale patří do rukou šikovného podnikatele. Úkolem města je takovému člověku pomoci a nepřekážet mu.

2. Bezprostřední prioritou v případě zvolení bude okamžité zahájení prací na dalším vyrovnaném městském rozpočtu a zahájení prací na velkých investicích příštího roku, například dokončení rekonstrukce koupaliště a další velké rekonstrukce místních komunikací a chodníků.

KAREL NÝVLT
ČSSD
ředitel školy
1. Součástí našeho volebního programu je zajištění úplného zákazu výherních automatů na celém území města obecní vyhláškou. Myslím si, že otázka slušných restaurací s tímto úzce souvisí.

2. Po volbách by ČSSD chtěla co nejširší možnou spolupráci všech stran, které se zúčastní voleb. Nemáme patent na rozum a v Polici nám nejde o politikaření. Chceme pro Polici uskutečnit dobré nápady a je jedno, od kterého zastupitele a z které strany to bude. Až poslední je, kdo bude či nebude starosta nebo radní.

Radu města bychom chtěli sestavit podle průniku programů, pokud to bude možné v širší koalici, než je v Polici nad Metují v současné době.

MIROSLAV JIRÁSEK
KDU ČSL
podnikatel
Odpovědi se nepodařilo do uzávěrky obdržet, přestože otázky byly lídrovi doručeny ve stejném termínu jako ostatním kandidátům, k urgencím došlo opakovaně a s dostatečným předstihem. Při telefonickém kontaktu byly odpovědi přislíbeny v termínu, bohužel nakonec se tak nestalo.

JOSEF ZIMA
KSČM
státní zaměstnanec
1. Není mně známo, že by byl v minulosti mezi občany proveden průzkum vztahující se k hernám. V případě negativního postoje občanů by bylo třeba provést regulaci nebo zcela zakázat provozování těchto zařízení na území města. K absenci „slušné" restaurace je třeba říci, že obec má velmi omezené možnosti tuto věc řešit. V současné době je několik možností, kde je možné posedět s přáteli nebo rodinou.

2. Mezi priority a programové cíle KSČM patří uvážlivé hospodaření s majetkem města a zajištění finanční stability. Je třeba více se zaměřit na udržení veřejného pořádku ve městě i spádových obcích. Rovněž je třeba věnovat pozornost dětem a mládeži. Nadále vytvářet podmínky pro zkvalitňování a rozšiřování služeb našim seniorům. V neposlední řadě je nezbytná podpora turistického ruchu a oživení otázky využití průmyslové zóny, podpora kulturního a sportovního využití. Jsme připraveni hájit a prosazovat oprávněné zájmy občanů města , ale i spádových obcí.

NORBERT MAREL
Nezávislí
surovinář
1. Počet hracích automatů ve městě se řídí zákonem a městskou vyhláškou. Nezanedbatelný je i příjem z hracích automatů pro městskou pokladnu. Zastupitelstvo se musí rozhodnout čemu dá přednost.

2. Prioritou nezávislých kandidátů je pomoc integrovaným obcím. Rozhodování zastupitelstva města je ale dáno hlasováním jednadvaceti zastupitelů. Vždy bude záležet na počtu zastupitelů, kteří budou souhlasit nebo nesouhlasit s daným bodem jednání.

Autor: Jiří Mach

25.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení