VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlédnutí za letošními Podkovářskými dny

Jaroměř – Zdejší Střední škola řemeslná uspořádala již 13. Podkovářské dny.

17.3.2010
SDÍLEJ:

Podkováři v Jaroměři.Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

Bohatý program začal výkladem o úpravě a ošetření strmých kopyt, přednášejícím byl Rostislav Hyksa. Poté následovaly praktické ukázky úpravy rohoviny a podkování strmých kopyt. Dále bylo na řadě předvedení úvazů končetin u neklidných koní v podání Karel Kysilky, učitele odborného výcviku SŠ řemeslné v Jaroměři.

V páteční podvečer sledovali účastníci soutěž ve výrobě podkov. Soutěžící měli za úkol vykovat ortopedickou podkovu. „V této soutěži se na třetím místě umístil Petr Mačát, druhé místo získal Ondřej Beran a nejlepší podkovu vykoval Tomáš Kverek,“ uvedl Zdeněk Vítek, zástupce ředitele pro odborný výcvik.

V pátečním dnu probíhala také soutěž žáků ve volném kování. Žáci odvedli zdařilé práce a nejlepší návrh a realizaci s názvem „příbor“ předvedl Jan Celer. Na druhém místě byl vyhodnocen Ladislav Vébr za práci „had“, třetí místo patří Janu Mikulcovi za práci s názvem „svícen“. Všichni ocenění žáci jsou ze SŠ řemeslné z Jaroměře.

Sobotní program byl celý věnován metodě Strasser. Hiltruda Strasser z Německa, doktorka veterinární medicíny, seznámila přítomné s vlastním vytvořeným programem pro chov koní a ošetřování kopyt. Praktickou ukázku korektory kopyt předvedl Václav Vydra, člen Divadla na Vinohradech, známý příznivec koní.

V sobotním dopoledni se dále konala ukázka natažení ráfů na loukoťové kolo, kterou předvedli žáci SŠ řemeslné z Jaroměře pod vedením učitele odborného výcviku Aleše Nývlta.

Program vyvrcholil soutěží v hodu podkovou na cíl o Podkovářský džbán. „Třetí místo obsadil Martin Jiroušek z Úpice, druhé místo získal Jakub Filip z Turnova a vítězem se stal František Najman z Mladé Boleslavi,“ řekl Deníku Vítek. Letošních podkovářských dnů se účastnili zástupci polských, slovenských, česko-německých a českých sdružení podkovářů.

V hodnocení podkovářského setkání účastníci ocenili připravený program a vyjádřili svá přání pro příští Podkovářské dny v SŠ řemeslné v Jaroměři. (sýk, zv)

17.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení