Prameník prošel rozsáhlými opravami, má již vsazené nové dvoje dveře a okenní mřížky. Ty budou ještě doplněny o bezpečnostní skla. Střecha je natřená, okapy vedou pod zemí a vyvěrají přímo do řeky.

Uvnitř prameníku se příchozí mohou těšit na nerezovou fontánku se šesti vývody k napouštění kyselky do lahví a dva vývody pro ty, kteří se přijdou osvěžit a napít pouze z hrníčku.

„Ida bude v prameníku opravdu zcela zdarma, nic se platit nebude,“ ujistil náchodský místostarosta Tomáš Šubert.
Ozdobou interiéru bude pískovcový kříž a příjemné osvětlení, umístěné shora, nad fontánkou.
Terénní úpravy jsou zčásti hotové, přilehlá plocha u objektu je vydlážděna. V příštích dnech budou instalovány čtyři lavičky, dva stoly a stojan na kola pro cyklisty. Pracuje se i na úpravách porostu v parku.

Přes noc se sice bude prameník zamykat, ale od rána již zase bude veřejnosti přístupný. Přesný rozpis otvírací doby bude na ceduli vyvěšen.

„Moc se nám rekonstrukce líbí, jen doufáme, že zde nebudou řádit žádní vandalové nebo „sprejeři“ a prameník bude takto krásný dlouhá léta fungovat,“ pochválili prameník manželé Dvořákovi z Náchoda. Jak uvedl Tomáš Šubert, plánuje se umístění kamerového bodu, který bude volně přístupný i na internetu.

Otevření prameníku pro veřejnost je plánováno na 24. července. Slavnostní otevření a vysvěcení kapličky se chystá na začátek podzimu. Celková investice je odhadnuta asi na 800 tisíc korun. Někteří z místních řemeslníků, podílejících se na rekonstrukci, prováděli opravy pouze za cenu materiálu.
„Oprava prameníku je jakýmsi prvním krokem, chcete-li světýlkem v tunelu. Věříme, že na jeho konci bude celková obnova běloveských lázní,“ řekl Šubert.